5 / 4

Jeseník - Ostrava

Cyklotrasa bude projížďkou na jedno z nejvyšších obydlených míst. Z Jeseníku vyrazíme směrem do Vrbna pod Pradědem. Proj...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 129 km

Popis cyklotrasy

Cyklotrasa bude projížďkou na jedno z nejvyšších obydlených míst. Z Jeseníku vyrazíme směrem do Vrbna pod Pradědem. Projedeme se v kopcích Hrubého Jeseníku i Zlatohorské vrchoviny, což bude největší stoupání za městem na lesní cestě. Pokračujeme přes Bruntál k vodní nádrži Slezská Harta nad Moravicí. Jestliže vám bude počasí přát, můžete se na chvíli zastavit a užít si koupání. Dále pokračujeme projížďkou po Nízkém Jeseníku, který budeme opouštět pěkně z kopce cestou směrem na Opavu.


V Opavě se můžeme zastavit na procházku po místním centru města a následně po úpatí Opavské pahorkatiny a po břehu řeky Opavy budeme uhánět do Hlučína, který bude naší poslední zastávkou. Pokud máte chuť, můžete si prohlédnout zámek a hradby. Pozdně gotický zámek stojí v jižní části památkové zóny v Hlučíně. Jedná se o jednopatrový trojkřídlý objekt. Jeho nádvoří je otevřené směrem k jihu k bývalým hradbám. Původně byl kolem zámku malý park, ze kterého se do dnešních dnů dochovaly jen malé pozůstatky. Nakonec pokračujeme do Ostravy, kde naše cyklotrasa končí a užijeme si krásný výlet v černém srdci republiky.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí