Cyklotrasa Jeseník - Ostrava

Cyklotrasa bude projížďkou na jedno z nejvyšších obydlených míst. Z Jeseníku vyrazíme směrem do Vrbna pod Pradědem. Projedeme se v kopcích Hrubého Jeseníku i Zlatohorské vrchoviny, což bude největší stoupání za městem na lesní cestě. Pokračujeme přes Bruntál k vodní nádrži Slezská Harta nad Moravicí. Jestliže vám bude počasí přát, můžete se na chvíli zastavit a užít si koupání. Dále pokračujeme projížďkou po Nízkém Jeseníku, který budeme opouštět pěkně z kopce cestou směrem na Opavu.


V Opavě se můžeme zastavit na procházku po místním centru města a následně po úpatí Opavské pahorkatiny a po břehu řeky Opavy budeme uhánět do Hlučína, který bude naší poslední zastávkou. Pokud máte chuť, můžete si prohlédnout zámek a hradby. Pozdně gotický zámek stojí v jižní části památkové zóny v Hlučíně. Jedná se o jednopatrový trojkřídlý objekt. Jeho nádvoří je otevřené směrem k jihu k bývalým hradbám. Původně byl kolem zámku malý park, ze kterého se do dnešních dnů dochovaly jen malé pozůstatky. Nakonec pokračujeme do Ostravy, kde naše cyklotrasa končí a užijeme si krásný výlet v černém srdci republiky.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 129 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.