5 / 2,5

Jičín - hrad Kost

Touto cyklotrasou navštívíte například Rumcajsovu jeskyni. Je stále upravená, jako by tam skutečně někdo žil. Postel je ...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 27 km

Popis cyklotrasy

Touto cyklotrasou navštívíte například Rumcajsovu jeskyni. Je stále upravená, jako by tam skutečně někdo žil. Postel je ustlaná, pro Cipíska je tu připravená svačina, pro Manku kytička a na stole stojí džbán s vodou. 

V přírodní rezervaci Apolena uvidíte skalní ptáky. U jezera Nebákov se můžete projít kolem Nebákovského mlýna. Barokní mlýn je zajímavý nejenom svojí historií, ale také přimknutím ke skále. Podle majitele Václava Víka se mu také říká Víkův mlýn. Je prohlášen za kulturní památku.

Hrad Kost je zachovalý pevný gotický hrad stojí podobně jako řada hradů na skále - ne však vysoko nad okolním terénem, ale v údolí, ukryt v lesích Českého ráje. Hrad patří k těm, jejichž výrazná silueta se nezapomíná, na Kosti především díky typické čtyřhranné věži. Z interiérů vyniká velká renesanční černá kuchyně.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí