5 / 5

Jičín - Rovensko pod TroskamI

Od ústředně položeného Valdštejnova náměstí v Jičíně se vydejte podle značení CT 14 a souběžné červené TZ přes Holínské ...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 54 km

Popis cyklotrasy

Od ústředně položeného Valdštejnova náměstí v Jičíně se vydejte podle značení CT 14 a souběžné červené TZ přes Holínské předměstí na Holín a Prachov. Postupně, ale jen mírně budete stoupat do Prachova, minete vstup do skal a po silnici pokračujete ještě půldruhého kilometru rovně až na křižovatku, na níž odbočíte doprava z kopce. Zde není přechodně žádné značení, po kilometru ale sjedete na další křižovatku, kde vás již doleva bude provázet CT 4016 na Libunec a Újezd pod Troskami.


V Újezdě odbočíte na křižovatce směrem ke kostelu doleva, podle značení CT 4078 již směrem na Troskovice. Této značky se držte i nadále, Trosky tak necháte vpravo a pokračujete v klesáních na Vidlák a Hrubou Skálu. Směrem k zámku byste ale jeli zbytečně do kopce, je lepší na křižovatce ve tvaru T necelé 2 km za Vidlákem jet doprava místo doleva podle značení CT naopak na Rokytnici a zde hned doleva na CT 4010 do Doubravic a doprava k žst. Hrubá Skála. Ta již leží při hlavním silničním tahu 35, který přejedete napříč do Radvánovic, kde se budete držet vpravo, na Štěpánovice a Rovensko pod Troskami. Odsud až do Bítouchova je nejlepší jet podle mapky, cyklo značení zde není dobré.


V Dráčově přijde odbočení doprava na modrou TZ, v Morcinově se přidá i CT 4017, jež vás doprovodí až na vrchol Tábora. Tam přejdete na CT 4142 dolů do Chlumu, kde uhnete ostře doprava, opět na neznačenou silnici, z ní po dalším kilometru naopak doleva již na Železnici. Železnice je malé městečko ležící jen kousek severně od Jičína, zde se také již napojíte na hlavní silnici do něj vedoucí. Posledních 5 km se jede rovně po této komunikaci, přes Valdice a Sedličky

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí