5 / 3,25

Jihlava - Třebíč

Výlet zahájíme u hlavního nádraží v Jihlavě, značená CT B 08 nás brzy přivede k řece Jihlavě a CT Jihlava-Raabs. Jedeme ...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 42 km

Popis cyklotrasy

Výlet zahájíme u hlavního nádraží v Jihlavě, značená CT B 08 nás brzy přivede k řece Jihlavě a CT Jihlava-Raabs. Jedeme po proudu řeky, za Malým Beranovem po samostatné cyklostezce. Převážně samostatná CT sledující řeku a žel. trať pokračuje i za Lukami a poté Bítovčicemi. V Přímělkově údolí opustíme a přes mírné návrší se přehoupneme do údolí říčky Brtnice - již z dáli vidíme zříceniny hradu Rokštejn. Vystoupáme lesem k Panské Lhotě, dáme se vlevo a po silničce s minimálním provozem sjíždíme do Dolního Smrčného, přejedeme trať a most přes řeku a pokračujeme po proudu po levém břehu.


V obci Brancouze přejedeme most a trať až do Přibyslavic se držíme značení CT 162. Silnička nás dovede až do Čichova, podjedeme trať, trasa se nám trochu zavlní, odměnou bude sjezd do Přibyslavic. Opět se napojíme na CT Jihlava-Raabs, projedeme neuspořádanou zástavbou Petrovic, mineme Červený mlýn, za mostem vpravo a na prvním rozcestí opět vpravo, podél chat dojedeme až k rozcestí Padrtův mlýn a dále do vesničky Sokolí. Vystoupáme nad řeku a čeká nás příjemná CT mezi poli na dohled od Třebíče. Vrátíme se k řece, přejedeme most a přes příměstskou oblast dojedeme až do centra a následně k nádraží.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí