Cyklotrasa Jihlava - Třebíč

Výlet zahájíme u hlavního nádraží v Jihlavě, značená CT B 08 nás brzy přivede k řece Jihlavě a CT Jihlava-Raabs. Jedeme po proudu řeky, za Malým Beranovem po samostatné cyklostezce. Převážně samostatná CT sledující řeku a žel. trať pokračuje i za Lukami a poté Bítovčicemi. V Přímělkově údolí opustíme a přes mírné návrší se přehoupneme do údolí říčky Brtnice - již z dáli vidíme zříceniny hradu Rokštejn. Vystoupáme lesem k Panské Lhotě, dáme se vlevo a po silničce s minimálním provozem sjíždíme do Dolního Smrčného, přejedeme trať a most přes řeku a pokračujeme po proudu po levém břehu.


V obci Brancouze přejedeme most a trať až do Přibyslavic se držíme značení CT 162. Silnička nás dovede až do Čichova, podjedeme trať, trasa se nám trochu zavlní, odměnou bude sjezd do Přibyslavic. Opět se napojíme na CT Jihlava-Raabs, projedeme neuspořádanou zástavbou Petrovic, mineme Červený mlýn, za mostem vpravo a na prvním rozcestí opět vpravo, podél chat dojedeme až k rozcestí Padrtův mlýn a dále do vesničky Sokolí. Vystoupáme nad řeku a čeká nás příjemná CT mezi poli na dohled od Třebíče. Vrátíme se k řece, přejedeme most a přes příměstskou oblast dojedeme až do centra a následně k nádraží.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 42 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!