Cyklotrasa Jilemnice - Trutnov

Velmi příjemný výlet z Jilemnice do Úpského nábřeží. Cesta náročná, ale nic těžkého, co by se nedalo zvládnou s trekingovým kolem. V zámku Horní Blatné můžete navštívit muzeum. Ve Vrchlabí si prohlídnete renesanční zámek. Dnes prostory zámku slouží potřebám městského úřadu a Správě Krkonošského národního parku. Avšak zhlédnout zde můžete vstupní halu s dveřmi zdobenými intarzovanými motivy a obrazy čtyř krkonošských medvědů. Nejvzácnější zámeckou památkou jsou renesanční kachlová kamna v bývalém rytířském sále. Je to jediný předmět, který se dochoval z původního zařízení.


Dále pokračujte podél řeky Labe až do Hostinné, kde se od něj odpojíte a pojedete směrem na Trutnov. Další přestávku si můžete udělat na zámku Vlčice. Dovnitř zámku se nedostanete, ale můžete si projít zámecký park. Na trase ještě uvidíte zříceninu Břecštejn. Spatříte klenuté přízemí paláce a obvodové zdi a dále zbytek malé budovy se zaoblenými rohy. Hradní zříceniny jsou pro vás volně přístupné. Nakonec se projedete kolem přírodního parku Hrádeček hezkou lesní cestou, která vás dovede až do Trutnova.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 50 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!