5 / 4

Jilemnice - Trutnov

Velmi příjemný výlet z Jilemnice do Úpského nábřeží. Cesta náročná, ale nic těžkého, co by se nedalo zvládnou s trekingo...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 50 km

Popis cyklotrasy

Velmi příjemný výlet z Jilemnice do Úpského nábřeží. Cesta náročná, ale nic těžkého, co by se nedalo zvládnou s trekingovým kolem. V zámku Horní Blatné můžete navštívit muzeum. Ve Vrchlabí si prohlídnete renesanční zámek. Dnes prostory zámku slouží potřebám městského úřadu a Správě Krkonošského národního parku. Avšak zhlédnout zde můžete vstupní halu s dveřmi zdobenými intarzovanými motivy a obrazy čtyř krkonošských medvědů. Nejvzácnější zámeckou památkou jsou renesanční kachlová kamna v bývalém rytířském sále. Je to jediný předmět, který se dochoval z původního zařízení.


Dále pokračujte podél řeky Labe až do Hostinné, kde se od něj odpojíte a pojedete směrem na Trutnov. Další přestávku si můžete udělat na zámku Vlčice. Dovnitř zámku se nedostanete, ale můžete si projít zámecký park. Na trase ještě uvidíte zříceninu Břecštejn. Spatříte klenuté přízemí paláce a obvodové zdi a dále zbytek malé budovy se zaoblenými rohy. Hradní zříceniny jsou pro vás volně přístupné. Nakonec se projedete kolem přírodního parku Hrádeček hezkou lesní cestou, která vás dovede až do Trutnova.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí