Cyklotrasa Jimramov - hrad Pyšolec

Jako start cyklovýletu této cyklotrasy můžete zvolit město Jimramov. Poté se vydáte na jih po cyklotrase povodím řeky Svratky. Projedete Strachujovem a Unčínem, až dojedete do Dalečína. Zde můžete navštívit některou ze zdejších pamětihodností, například zdejší zámek nebo zříceninu hradu. Hrad byl typem s plášťovou zdí na oválném půdorysu. Jeho zeď zesiloval parkán, kterým procházela přístupová cesta k hranolové věžovité bráně. Na západní straně byl k hradbě přistavěn palác, jehož stěna se dosud dochovala do výše třech podlaží i s okny a otisky trámových stropů. Dále se dochovaly i zříceniny plášťové zdi a brány.

V Dalečíně se také na cyklostezku napojuje Svratecká vodohospodářská naučná stezka. Pokračujte po trase až k nádrži Vír. Mohutná hráz Vírské přehrady je třetí nejvyšší v republice. Prvním stavbyvedoucím byl pozdější spisovatel Zdeněk Pluhař, jenž napsal o stavbě román Modré údolí.

Na zříceninu hradu Pyšolec vede červeně značená turistická značka. V dnešní době zde najdete zbytky hradeb a opevnění, mohutnou věž, která měla 11 metrů v průměru a pozůstatky ostatních menších věží.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 27 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.