5 / 4

Karlovy Vary - hrad Loket

Jen co vyjedete z lázeňského města, narazíte na rozhlednu Diana, cihlovou stavbu s krytým dřevěným ochozem. Můžete naraz...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 22 km

Popis cyklotrasy

Jen co vyjedete z lázeňského města, narazíte na rozhlednu Diana, cihlovou stavbu s krytým dřevěným ochozem. Můžete narazit na její starší názvy - rozhledna Hanse Kudlicha nebo Benešova rozhledna. Věž je vysoká 40 m. Po zdolání 150 schodů nebo využítí výtahu se vám naskytne rozhled na město Karlovy Vary a okolí. Hned pod rozhlednou se můžete občerstvit v restauraci a 50 metrů za restaurací se nachází minizoo.

Cestou dále narazíte na zbytky románského kostela sv. Linharta, který stával v osadě Obora a dnes jsou z kostela patrné jen obvodové zdi.

Zámek Doubí je zámecká patrová budova a je v podstatě úplnou novostavbou. Starší, zřejmě hradního původu, jsou pouze valeně zaklenuté sklepy pod jihozápadním zámeckým křídlem. V areálu zámku je umístěno Muzeum Vánoc a kavárna.

Svatošky dětský ráj je přírodní rodinný areál v těsné blízkosti řeky nabízí návštěvníkům, především dětem, pobyt v čisté přírodě. Pokud se kousek vrátíte, tak přímo přes most řeku Ohře jsou Svatošské skály. Jsou pojmenovány podle legendy o nevěrném Svatošovi. Svými tvary připomínají svatební procesí a podle toho získaly jména – najdete zde Ženicha, Nevěstu, Muzikanty, Svědky a další. 

A pokud hradů ještě nemáte dost, tak se vydejte dál na mohutný gotický hrad Loket. Svůj strategický význam začal ztrácet po třicetileté válce. Další rekonstrukcí by upraven na věznici. Dnes hrad slouží ke křehčím účelům - je zde uložena historická sbírka porcelánu.


Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí