5 / 5

Karlovy Vary - Ostrov

Nenáročná cyklistická trasa vedoucí z Karlových Varů do Ostrova. Jak Karlovy Vary, tak město Ostrov nabízí široké možnos...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 22 km

Popis cyklotrasy

Nenáročná cyklistická trasa vedoucí z Karlových Varů do Ostrova. Jak Karlovy Vary, tak město Ostrov nabízí široké možnosti v oblasti kulturních památek. Hned v Dalovicích jsou dva zámky. Starý a Nový. Oba dva jsou bohužel veřejnosti nepřístupné. Nicméně můžete si udělat alespoň procházku v zámeckém parku. V Ostrově můžete navštívit zámek Ostrov nad Ohří, který tvoří komplex několika budov zvaných Šlikovský zámek, Lauenburský zámek, Palác princů (též Bílý dvůr) a letohrádek. Na zámek navazuje rozsáhlý zámecký park. V současné době sídlí na zámku městský úřad. Zámecký park a Palác princů je přístupný veřejnosti. Můžete se také projít po místním Ekocentru, které je součástí klášterního areálu a stalo se nedílnou součástí volnočasových aktivit dětí a mládeže v Ostrově. Najdete zde přes stovku různých druhů zvířat - kajmany, dravé i exotické ptactvo, drobné šelmy a mnoho dalšího.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí