Cyklotrasa Karlovy Vary - Ostrov

Nenáročná cyklistická trasa vedoucí z Karlových Varů do Ostrova. Jak Karlovy Vary, tak město Ostrov nabízí široké možnosti v oblasti kulturních památek. Hned v Dalovicích jsou dva zámky. Starý a Nový. Oba dva jsou bohužel veřejnosti nepřístupné. Nicméně můžete si udělat alespoň procházku v zámeckém parku. V Ostrově můžete navštívit zámek Ostrov nad Ohří, který tvoří komplex několika budov zvaných Šlikovský zámek, Lauenburský zámek, Palác princů (též Bílý dvůr) a letohrádek. Na zámek navazuje rozsáhlý zámecký park. V současné době sídlí na zámku městský úřad. Zámecký park a Palác princů je přístupný veřejnosti. Můžete se také projít po místním Ekocentru, které je součástí klášterního areálu a stalo se nedílnou součástí volnočasových aktivit dětí a mládeže v Ostrově. Najdete zde přes stovku různých druhů zvířat - kajmany, dravé i exotické ptactvo, drobné šelmy a mnoho dalšího.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 22 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.