Cyklotrasa Karlovy Vary - Sokolov

Cyklostezka Ohře v úseku mezi Karlovými Vary a Sokolovem vede po asfaltových a zpevněných lesních stezkách a má zcela rovinatý profil.

Na začátku výletu v Karlových Varech se stezka drží levého břehu Ohře. U dostihového závodiště je cyklostezka přerušena a odklání se od řeky. V městské části Tašovice se opět dostáváme na cyklostezku, po níž opouštíme město a projíždíme úchvatným kaňonem nejdříve po levém břehu a následně pravém. U Svatošských skal si všimneme dřevěné lávky. Ještě, než ji přejedeme, můžeme pokračovat po pravém břehu a po 400 metrech dorazíme do rekreačního areálu Svatošky dětský ráj s atrakcemi pro děti. Poté se vrátíme k lávce a přejdeme na levý břeh Ohře.

Od Svatošských skal pokračujeme lesní cestou až do Lokte. Zde je možné odbočit z cyklostezky a vystoupat ke hradu Loket. Vrátíme se zpět k řece, hrad objedeme ze severní strany a vedeni značkami cyklotrasy opouštíme město. Do Královského Poříčí jedeme po zpevněné lesní cestě. Nádraží v Sokolově je v blízkosti cyklostezky. Cyklostezka Ohře pokračuje dál až do Chebu.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 27 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.