5 / 3

Karlovy Vary - Sokolov

Cyklostezka Ohře v úseku mezi Karlovými Vary a Sokolovem vede po asfaltových a zpevněných lesních stezkách a má zcela ro...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 27 km

Popis cyklotrasy

Cyklostezka Ohře v úseku mezi Karlovými Vary a Sokolovem vede po asfaltových a zpevněných lesních stezkách a má zcela rovinatý profil.

Na začátku výletu v Karlových Varech se stezka drží levého břehu Ohře. U dostihového závodiště je cyklostezka přerušena a odklání se od řeky. V městské části Tašovice se opět dostáváme na cyklostezku, po níž opouštíme město a projíždíme úchvatným kaňonem nejdříve po levém břehu a následně pravém. U Svatošských skal si všimneme dřevěné lávky. Ještě, než ji přejedeme, můžeme pokračovat po pravém břehu a po 400 metrech dorazíme do rekreačního areálu Svatošky dětský ráj s atrakcemi pro děti. Poté se vrátíme k lávce a přejdeme na levý břeh Ohře.

Od Svatošských skal pokračujeme lesní cestou až do Lokte. Zde je možné odbočit z cyklostezky a vystoupat ke hradu Loket. Vrátíme se zpět k řece, hrad objedeme ze severní strany a vedeni značkami cyklotrasy opouštíme město. Do Královského Poříčí jedeme po zpevněné lesní cestě. Nádraží v Sokolově je v blízkosti cyklostezky. Cyklostezka Ohře pokračuje dál až do Chebu.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí