Cyklotrasa Karlovy Vary - zámek Chýše

Náročnou cyklotrasou se projedete kolem vodní nádrže Stanovice. Pokud se vydáte po modré turistické značce z Javorné směrem k Červenému kříži, můžete si udělat zastávku u zajímavého skalního útvaru, kterým viklan Dominik bezesporu je. Jedná se o oblý žulový blok asi 2 m vysoký. 

Kamenná rozhledna Hartenštejn bývalého hradu je vysoká 15 metrů.  Po zdolání několika schodů se vám naskytne pohled na Doupovské a Krušné hory s Klínovcem, Bochov a při dobré viditelnosti dohlédnete až na Plzeňskou pánev.

Zříceninu hradu Nevděk uvidíte ve Žluticích. Traduje se, že jméno Nevděk získal, když byl opuštěn a pobořen samotnými žlutickými občany. Dnes zde najdete terénní nerovnosti po příkopu a valu a drobné zbytky zdí.

Renesanční čtyřkřídlý zámek Chýše se dvěma polygonálními věžemi, přebudovaný ve stylu baroka, stojí na místě gotického hradu. V rámci druhé trasy je zde pro vás připravena expozice "Karel Čapek a západočeský kraj", která připomene pobyt Karla Čapka na zdejším zámku a jeho odraz v literárním díle. 

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 55 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!