Cyklotrasa Karlovy Vary - zámek Chýše

Náročnou cyklotrasou se projedete kolem vodní nádrže Stanovice. Pokud se vydáte po modré turistické značce z Javorné směrem k Červenému kříži, můžete si udělat zastávku u zajímavého skalního útvaru, kterým viklan Dominik bezesporu je. Jedná se o oblý žulový blok asi 2 m vysoký. 

Kamenná rozhledna Hartenštejn bývalého hradu je vysoká 15 metrů.  Po zdolání několika schodů se vám naskytne pohled na Doupovské a Krušné hory s Klínovcem, Bochov a při dobré viditelnosti dohlédnete až na Plzeňskou pánev.

Zříceninu hradu Nevděk uvidíte ve Žluticích. Traduje se, že jméno Nevděk získal, když byl opuštěn a pobořen samotnými žlutickými občany. Dnes zde najdete terénní nerovnosti po příkopu a valu a drobné zbytky zdí.

Renesanční čtyřkřídlý zámek Chýše se dvěma polygonálními věžemi, přebudovaný ve stylu baroka, stojí na místě gotického hradu. V rámci druhé trasy je zde pro vás připravena expozice "Karel Čapek a západočeský kraj", která připomene pobyt Karla Čapka na zdejším zámku a jeho odraz v literárním díle. 

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 55 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.