Cyklotrasa Klášterec nad Orlicí - Zaječiny

Tato cyklistická trasa začíná v části Klášterce nad Orlicí, nazývané Zbudov. Vyrážíme od areálu vojenských kasáren. Cesta vede podél plotu kasáren po neoznačené asfaltové cestě mírného vzhůru až na Vitanovský kopec nad městem. Z Vitanovského kopce cesta prudce klesá a přivádí nás do malebného údolí, chráněného ze tří stran stráněmi a lesem, jehož středem protéká Černý potok. Toto místo se nazývá Potoky.

Odtud se vydáme vpravo po šotolinové cestě, později se měnící na typickou lesní kamenitou a míříme k horní části Klášterce do místní části, které se říká Amerika. Pokračujeme podél Černého potoka, jehož břehy lemují zalesněná skaliska. Tady se napojíme na modrou značku, která vede od Zemské brány, a vracíme se zpátky do Klášterce nad Orlicí.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 15 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.