5 / 4

Klášterec nad Orlicí - Zaječiny

Tato cyklistická trasa začíná v části Klášterce nad Orlicí, nazývané Zbudov. Vyrážíme od areálu vojenských kasáren. Cest...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 15 km

Popis cyklotrasy

Tato cyklistická trasa začíná v části Klášterce nad Orlicí, nazývané Zbudov. Vyrážíme od areálu vojenských kasáren. Cesta vede podél plotu kasáren po neoznačené asfaltové cestě mírného vzhůru až na Vitanovský kopec nad městem. Z Vitanovského kopce cesta prudce klesá a přivádí nás do malebného údolí, chráněného ze tří stran stráněmi a lesem, jehož středem protéká Černý potok. Toto místo se nazývá Potoky.

Odtud se vydáme vpravo po šotolinové cestě, později se měnící na typickou lesní kamenitou a míříme k horní části Klášterce do místní části, které se říká Amerika. Pokračujeme podél Černého potoka, jehož břehy lemují zalesněná skaliska. Tady se napojíme na modrou značku, která vede od Zemské brány, a vracíme se zpátky do Klášterce nad Orlicí.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí