Cyklotrasa Klatovy - Nalžovské Hory

Hned na začátku trasy, můžete začít prohlídkou rozhledny Černá věž. Své jméno získala díky četným požárům, které ji zasáhly. Během výstupu na vyhlídkový ochoz ve výšce 70 metrů si prohlédnete hodinový stroj, zvon Vondru a celkem zdoláte 226 schodů.

Z Klatov vyjedete směrem na obec Plánice do Hnačova, objedete Hnačovský rybník a přes obec Plichtice přijedete ke zřícenině tvrze v Zavlekově. Ta je volně přístupná. Dodnes se dochovaly vysoké zdi s okrouhlou baštou s gotickým portálem ve výši prvního patra. Zachovány jsou dále sklepy bez kleneb.

Potom si užijete jízdu přírodou přes obce Mladice, Ustaleč, Letovy a Nalžovské Hory. Kousek za nimi najdete zříceninu hradu Ballymote. Hrabě Taafe, původně z Irska, postavit věrnou kopii irského rodového sídla, hradu Ballymotte. Kolem zříceniny postupně vyrostl svérázný lesní park s jezírkem, v jehož těsné blízkosti objevíte kamenného draka, želvu a rozpadlé zbytky dalších kamenných zvířat.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 35 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!