5 / 5

Klecánky - Stromovka

Tento tip na cyklovýlet je především vhodný pro ty, co bydlí v Praze nebo v severním okolí Prahy. Cyklostezka vede přímo...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 19 km

Popis cyklotrasy

Tento tip na cyklovýlet je především vhodný pro ty, co bydlí v Praze nebo v severním okolí Prahy. Cyklostezka vede přímo z Prahy a navazuje na nově budovanou síť pražských cyklostezek.

Cesta nás dovede k ZOO a Trojskému zámku, kde se v případě zastavení pokocháme pohledem na krásnou barokní stavbu a zámeckou zahradu. Za Trojským zámkem přejeme přes most určený pouze pro pěší a cyklisty na Císařský ostrov. Míjíme tu jezdeckou školu Troja, po dalším mostě přejedeme na druhý břeh Vltavy a vjíždíme do pražského parku Stromovka. Zde objevíme dětská hřiště, kde se děti mohou proběhnout.

Zpět se můžeme vrátit stejnou cestou, další možností je cesta po levém břehu Vltavy, kudy prochází také nová cyklostezka. Na pravý břeh řeky se dostaneme přívozem, který pluje z Roztok u Prahy do Klecánek.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí