Cyklotrasa Kňovice - lom Hříměždice

Trasa začíná u zámku Kňovice. Spatříte jednoduchou patrovou budovu obdélného půdorysu se stupňovitými štíty. Areál zámku soukromý. Jako první na stezce projedete kolem Brabínského rybníka. V obci Příčovy je taktéž veřejnosti nepřístupný zámek. V interiéru patrové obdélné budovy s mansardovou střechou se dochovaly původní barokní klenby. Nicméně k odpočinutí od jízdy je vhodná zřícenina větrného mlýna. Podle názoru odborníků se jednalo o válcový věžový větrný mlýn ohromných rozměrů, který nemá v současnosti nikde obdobu. Ve zděném tělese se pravděpodobně nacházela dřevěná konstrukce. Skalní město Velká se táhne podél Vltavy. Dnes jsou skály pokryty vegetací, i tak se zde najde řada míst s nádherným výhledem do okolí. Zatopený Kujalův lom, kde se dříve těžila žula, láká v létě mnoho návštěvníků. Každoročně se zde konají závody ve skocích do vody, tzv. High jump. Místo je možné zahlédnout i v některých českých filmech (2Bobule, Výchova dívek v Čechách aj.).

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 21 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.