5 / 4

Kňovice - lom Hříměždice

Trasa začíná u zámku Kňovice. Spatříte jednoduchou patrovou budovu obdélného půdorysu se stupňovitými štíty. Areál zámku...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 21 km

Popis cyklotrasy

Trasa začíná u zámku Kňovice. Spatříte jednoduchou patrovou budovu obdélného půdorysu se stupňovitými štíty. Areál zámku soukromý. Jako první na stezce projedete kolem Brabínského rybníka. V obci Příčovy je taktéž veřejnosti nepřístupný zámek. V interiéru patrové obdélné budovy s mansardovou střechou se dochovaly původní barokní klenby. Nicméně k odpočinutí od jízdy je vhodná zřícenina větrného mlýna. Podle názoru odborníků se jednalo o válcový věžový větrný mlýn ohromných rozměrů, který nemá v současnosti nikde obdobu. Ve zděném tělese se pravděpodobně nacházela dřevěná konstrukce. Skalní město Velká se táhne podél Vltavy. Dnes jsou skály pokryty vegetací, i tak se zde najde řada míst s nádherným výhledem do okolí. Zatopený Kujalův lom, kde se dříve těžila žula, láká v létě mnoho návštěvníků. Každoročně se zde konají závody ve skocích do vody, tzv. High jump. Místo je možné zahlédnout i v některých českých filmech (2Bobule, Výchova dívek v Čechách aj.).

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí