Cyklotrasa Kolín - zámek Žleby

Na tomto kratším výletu, jehož výchozím místem je Kolín. Pojedete směrem na Kutnou Horu, kde si můžete prohlídnout historické jádro města, chrám sv. Barbory a katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, které v Sedlci byly zapsány na seznam dědictví UNESCO. Jádro je typické především bohatou gotickou, renesanční a barokní zástavbou. Chrám sv. Barbory a katedrála Nanebevzetí Panny Marie jsou zase jedinečnými ukázkami pozdní gotiky.

Na půli cesty do Čáslavi stojí za zastávku zámku Třebešice, který znikl výraznou přestavbou původní tvrze. Následovaly další úpravy v duchu baroka. V současnosti se zde během roku koná řada uměleckých setkání a workshopů.

V Čáslavi si můžete prohlídnout město a také vyhlídkovou věž. Ta je vysoká 88,5 m a v současné době slouží zároveň jako vyhlídková věž pro návštěvníky.

Zámek Žleby patří mezi často vyhledávané cíle zvláště pro jeho neopakovatelnou atmosféru a romantické prostředí. Zámek vlastní rozsáhlou sbírku uměleckých předmětů od zbraní, přes sklo a keramiku, až po historický nábytek. Unikátem je dochováné zámecké barokní divadlo s původním vybavením, včetně kostýmů.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 35 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.