Cyklotrasa Kolín - zámek Žleby

Na tomto kratším výletu, jehož výchozím místem je Kolín. Pojedete směrem na Kutnou Horu, kde si můžete prohlídnout historické jádro města, chrám sv. Barbory a katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, které v Sedlci byly zapsány na seznam dědictví UNESCO. Jádro je typické především bohatou gotickou, renesanční a barokní zástavbou. Chrám sv. Barbory a katedrála Nanebevzetí Panny Marie jsou zase jedinečnými ukázkami pozdní gotiky.

Na půli cesty do Čáslavi stojí za zastávku zámku Třebešice, který znikl výraznou přestavbou původní tvrze. Následovaly další úpravy v duchu baroka. V současnosti se zde během roku koná řada uměleckých setkání a workshopů.

V Čáslavi si můžete prohlídnout město a také vyhlídkovou věž. Ta je vysoká 88,5 m a v současné době slouží zároveň jako vyhlídková věž pro návštěvníky.

Zámek Žleby patří mezi často vyhledávané cíle zvláště pro jeho neopakovatelnou atmosféru a romantické prostředí. Zámek vlastní rozsáhlou sbírku uměleckých předmětů od zbraní, přes sklo a keramiku, až po historický nábytek. Unikátem je dochováné zámecké barokní divadlo s původním vybavením, včetně kostýmů.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 35 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!