5 / 3

Kostelec nad Labem - Mělník

Náš výlet začíná v malém městečku Kostelec nad Labem. Toto město leží přímo na řece Labi. Projedeme kolem židovského hřb...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 56 km

Popis cyklotrasy

Náš výlet začíná v malém městečku Kostelec nad Labem. Toto město leží přímo na řece Labi. Projedeme kolem židovského hřbitova přes vesničky Čakovičky a Kojetice až na okraj města Neratovice. V dáli můžeme vidět zámek Lobkovice. Pojedeme k místnímu památníku - kamenný nápis „MILUJI“. Naším dalším cílem je zámek Chlumín. Než se k němu dostaneme, užijeme si jízdu krásnou rovinatou krajinou. Pomalu se blížíme k řece Vltavě, překonáme ji pomocí přívozu v Luženci nad Vltavou. Určitě se vám tento netradiční způsob dopravy bude líbit.

Pokud vám vytráví, další zastávkou je Zoo Zelčín s výbornou restaurací. Po obědě se napojíme na Vltavskou cyklostezku, která nás dovede až k historickým plavebním komorám. Projedeme kolem zámku Hořín, pod Mělnickým zámkem až k našemu hlavnímu cíli. Z Vrázovy vyhlídky uvidíme soutok Vltavy a Labe jako na dlani. Pak navážeme na Labskou cyklostezku, která kopíruje tok řeky Labe. Blízko této cyklostezky je vytvořený krásný závodní okruh. Posledních pár kilometrů si užijeme nenáročnou jízdu v blízkosti řeky Labe.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí