5 / 0

Kozákov - Jičín

Z Kozákova po Zlaté stezce projedeme přes osady Komárov, Bačov, Vrchy a křižovatku Zelený Háj. Dále klesáme po lesní ces...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 32 km

Popis cyklotrasy

Z Kozákova po Zlaté stezce projedeme přes osady Komárov, Bačov, Vrchy a křižovatku Zelený Háj. Dále klesáme po lesní cestě do údolí Černá rokle a přes Rváčov, Morcínov a Košov dojdeme k Alainově vyhlídkové věži a dále na rozhlednu Tábor. Odtud pokračujeme po červené turistické značce přes Klepandu. Odtud můžete pokračovat na zříceninu hradu Kumburk. Za pěkného počasí jsou z několika hradních zdí či z dřevěné vyhlídky krásné výhledy do okolí. Najdete zde sklepení a stánek, kde lze zakoupit turistické známky i něco na osvěžení. Pod hradními zdmi jsou dřevěné lavičky. Vstupné je dobrovolné jako příspěvek na opravy hradu.


Klepandy jedeme po modré značce přes zříceninu Bradlec do Železnice, kde se opět napojíme na Zlatou stezku. Stavba využívala přirozené obrany skalních suků, mezi kterými se vlastní hrad nacházel. Hrad byl dobyt za husitských válek. Cesta kolem vrchu Zebín nás dovede k Valdštejnské lodžii, což je letohrádek s rozsáhlým anglickým parkem. Nakonec pak lipovou alejí do Jičína.


Tato cyklotrasa je konečnou částí souboru Zlatá stezka Českého ráje. Začíná v Mladé Boleslavi, kam se dostanete například vlakem.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí