Cyklotrasa Kozákov - Jičín

Z Kozákova po Zlaté stezce projedeme přes osady Komárov, Bačov, Vrchy a křižovatku Zelený Háj. Dále klesáme po lesní cestě do údolí Černá rokle a přes Rváčov, Morcínov a Košov dojdeme k Alainově vyhlídkové věži a dále na rozhlednu Tábor. Odtud pokračujeme po červené turistické značce přes Klepandu. Odtud můžete pokračovat na zříceninu hradu Kumburk. Za pěkného počasí jsou z několika hradních zdí či z dřevěné vyhlídky krásné výhledy do okolí. Najdete zde sklepení a stánek, kde lze zakoupit turistické známky i něco na osvěžení. Pod hradními zdmi jsou dřevěné lavičky. Vstupné je dobrovolné jako příspěvek na opravy hradu.


Klepandy jedeme po modré značce přes zříceninu Bradlec do Železnice, kde se opět napojíme na Zlatou stezku. Stavba využívala přirozené obrany skalních suků, mezi kterými se vlastní hrad nacházel. Hrad byl dobyt za husitských válek. Cesta kolem vrchu Zebín nás dovede k Valdštejnské lodžii, což je letohrádek s rozsáhlým anglickým parkem. Nakonec pak lipovou alejí do Jičína.


Tato cyklotrasa je konečnou částí souboru Zlatá stezka Českého ráje. Začíná v Mladé Boleslavi, kam se dostanete například vlakem.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 32 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!