Cyklotrasa Králův Dvůr - Křivoklát

Jako první na této stezce přijedete na rozhlednu Děd. Z výšky 11 metrů se vám naskytne výhled na Křivoklátskou vrchovinu. Poté projedete kolem rodného domu a památníku Josefa Jungmanna stojící v obci Hudlice. O kousek dál si prohlédnete Hudlickou skálu, kterou tvoří hornina zvaná buližník a v jejím nitru je puklinová nekrasová jeskyně. Zdoláte-li vrchol skály, užasnete nad pěkným výhledem do okolí. 

V Novém Jáchymově si prohlídnete rozhlednu Máminku. Ta stojí na místě bývalé dřevěné triangulační věže, její výška je 33 m a vystoupáte k rozhledu 96 schodů, které jsou očíslované a u každého najdete nějakou hezkou větu nebo přání maminkám. Při dobrých podmínkách lze vidět Šumavu, Klínovec či Ještěd. Projedete-li přírodní rezervací Červený kříž, přijedete ke klasicistnímu zámečku Leontýn. Fasády získaly romantický ráz. Zámek obklopuje volně řešený park, který navazuje na les a pole. V současnosti je celý areál využíván pro potřeby ústavu sociální péče pro mentálně postižené.

Jakmile projedete obcí Roztoky, čeká vás Křivoklát. Královský hrad obklopený nekonečnými lesy, který se stal místem pro natáčení filmu Noc na Karlštejně. Později se na stavu hradu neblaze podepsala třicetiletá válka i četné požáry. V průběhu roku se zde koná řada kulturních akcí, koncertů a dobových akcí. V blízkosti hradu si na své přijdou chlapi.. Najdou tu sklepy pivovaru a Muzeum motocyklů.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 31 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!