5 / 5

Králův Dvůr - Křivoklát

Jako první na této stezce přijedete na rozhlednu Děd. Z výšky 11 metrů se vám naskytne výhled na Křivoklátskou vrchovinu...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 31 km

Popis cyklotrasy

Jako první na této stezce přijedete na rozhlednu Děd. Z výšky 11 metrů se vám naskytne výhled na Křivoklátskou vrchovinu. Poté projedete kolem rodného domu a památníku Josefa Jungmanna stojící v obci Hudlice. O kousek dál si prohlédnete Hudlickou skálu, kterou tvoří hornina zvaná buližník a v jejím nitru je puklinová nekrasová jeskyně. Zdoláte-li vrchol skály, užasnete nad pěkným výhledem do okolí. 

V Novém Jáchymově si prohlídnete rozhlednu Máminku. Ta stojí na místě bývalé dřevěné triangulační věže, její výška je 33 m a vystoupáte k rozhledu 96 schodů, které jsou očíslované a u každého najdete nějakou hezkou větu nebo přání maminkám. Při dobrých podmínkách lze vidět Šumavu, Klínovec či Ještěd. Projedete-li přírodní rezervací Červený kříž, přijedete ke klasicistnímu zámečku Leontýn. Fasády získaly romantický ráz. Zámek obklopuje volně řešený park, který navazuje na les a pole. V současnosti je celý areál využíván pro potřeby ústavu sociální péče pro mentálně postižené.

Jakmile projedete obcí Roztoky, čeká vás Křivoklát. Královský hrad obklopený nekonečnými lesy, který se stal místem pro natáčení filmu Noc na Karlštejně. Později se na stavu hradu neblaze podepsala třicetiletá válka i četné požáry. V průběhu roku se zde koná řada kulturních akcí, koncertů a dobových akcí. V blízkosti hradu si na své přijdou chlapi.. Najdou tu sklepy pivovaru a Muzeum motocyklů.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí