Cyklotrasa Kralupy nad Vltavou - Mělník

Na cestě do města ležícím na soutoku Labe a Vltavy projedete malebnou krajinou i kolem hezkých zámků. Jedním z nich je přímo v Kralupech nad Vltavou zámek Nelahozeves. Ten patří mezi nejvýznamnější pozdně renesanční sídla v Čechách. Je to trojkřídlá budova se čtvercovým dvorem a originální renesanční štukovou výzdobou. Nachází se v něm jedna z největších rodových sbírek umění ve střední Evropě. Zajímavostí je, že se zde také nachází největší soukromá knihovna v Čechách, která však není veřejnosti přístupná.

Druhým zámkem, který stojí za zastávku, je barokní zámek Veltrusy ve stejnojmenné obci. Jeho půdorys má čtyři křídla tvořící kříž se středem ve válcové části s kupolí. Kolem zámku se rozkládá rozlehlý anglický park s řadou romantických stavbiček.

Projedete touto obcí a cyklostezka vás dovede ke zřícenině Egyptského pavilonu v zámeckém parku Veltrusy. Pak pojedete kolem Vltavy až dojedete do Mělníku, kde si můžete prohlédnout i stejnojmenný zámek. V interiérech spatříte rodinné sbírky Lobkowiczů. Prohlédnete si zámecké vinné sklepy obohacené o ochutnávky vín z vlastních vinic.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 28 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!