Cyklotrasa Králův Dvůr - Koda

Touto trasou projedete nejen přírodní památky. Z Králova Dvora pojedete lesem a okolo vodní nádrže Suchomasty a v Koněprusech si můžete udělat přestávku od jízdy a projít se po přírodní památce Zlatý kůň. Podívat se z výšky na Beroun a okolí z vyhlídky Zlatý kůň nebo se projít po Koněpruské jeskyni. Najdete tu různé typy krápníků od hráškovitých koralitů po hůlkovité stalaktity, z vysokých komínů stékají sintrové vodopády a jsou zde i hrázky a sintrová jezírka, v nichž bylo možno najít jeskynní perly. V lomu na Zlatém koni byl vylomen i jeden ze základních kamenů Národního divadla v Praze. Proto je Zlatý kůň zobrazen ve foyer první galerie divadla na obraze Vincence Beneše.

Hned vedle najdete bývalý lom Na Kobyle na těžbu narůžovělého vápence v severní části přírodní rezervace Kobyla v CHKO Český kras. Dnes na unikátním stanovišti se uchytila řada chráněných rostlinných i živočišných druhů.

Cestou do Kodské jeskyně uvidíte ještě jednu vyhlídku, kde si můžete dát malou pauzu. Volně přístupná jeskyně patří k nejvýznamnějším archeologickým lokalitám Českého krasu. Vznikla destrukcí vrstev devonských vápenců působením mrazu. V přírodní rezervaci Koda najdete například Kodské kaskády, kde krasový tok vytváří systém pěnovcových hrází, tůněk a vodopádů.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 18 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.