Cyklotrasa Králův Dvůr - skanzen Solvayovy lomy

Z Králova Dvora pojedete přes Beroun, přejedete přes most a pojedete podél řeky Berounky. Kolem Po levé straně uvidíte vápencový lom Alkazar, kde probíhala těžba. Dříve  byla část prostor využita k uskladnění radioaktivního odpadu z jáchymovských dolů. Dnes je stěnový etážový lom oblíbeným místem lezců.

Druhým místem, kde si můžete odpočinout je jeskyně sv. Ivana. V minulost byla upravena na skalní kostel. V části jeskyně je zachována neupravená travertinová jeskyně s původní krápníkovou výzdobou. Před jeskyní vyvěrá silný pramen sv. Ivana s údajně léčivé vody.

Hornický skanzen najdete v prostoru zrušeného lomu Paraple. Kromě obchůzky terénu jsou pro zájemce připraveny tématické expozice v budově někdejších kanceláří a skladu, prezentující vybavení horníků a těžební zařízení. Můžete se svézt důlním vláčkem.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 21 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.