5 / 3

Králův Dvůr - skanzen Solvayovy lomy

Z Králova Dvora pojedete přes Beroun, přejedete přes most a pojedete podél řeky Berounky. Kolem Po levé straně uvidíte v...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 21 km

Popis cyklotrasy

Z Králova Dvora pojedete přes Beroun, přejedete přes most a pojedete podél řeky Berounky. Kolem Po levé straně uvidíte vápencový lom Alkazar, kde probíhala těžba. Dříve  byla část prostor využita k uskladnění radioaktivního odpadu z jáchymovských dolů. Dnes je stěnový etážový lom oblíbeným místem lezců.

Druhým místem, kde si můžete odpočinout je jeskyně sv. Ivana. V minulost byla upravena na skalní kostel. V části jeskyně je zachována neupravená travertinová jeskyně s původní krápníkovou výzdobou. Před jeskyní vyvěrá silný pramen sv. Ivana s údajně léčivé vody.

Hornický skanzen najdete v prostoru zrušeného lomu Paraple. Kromě obchůzky terénu jsou pro zájemce připraveny tématické expozice v budově někdejších kanceláří a skladu, prezentující vybavení horníků a těžební zařízení. Můžete se svézt důlním vláčkem.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí