5 / 4

Krásná Lípa - Jeskyně víl

Na této nenáročné trase podél řeky Křinice stojí za zastávku bývalá Jägrova továrna, kde se vyráběly bezešvé dámské punč...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 6 km

Popis cyklotrasy

Na této nenáročné trase podél řeky Křinice stojí za zastávku bývalá Jägrova továrna, kde se vyráběly bezešvé dámské punčochy, pánské ponožky, dětské punčocháče, kazajky, noční košile a tzv. jägrovky. Výroba byla ukončena po II. světové válce. Dodnes se zachoval pouze zchátralý tovární komín. Kinského vyhlídku naleznete na Köglerově naučné stezce západně od Kyjova. Jsou zde výhledy do údolí řeky Křinice a na protější skalní stěny. Účel ani název Kyjovského hradu není do dnes jasný. Archeologický průzkum naznačil, že se jedná spíše o staré sídliště. Na vrchol vystoupáte po vytesaných schodech, které vedou k vyhlídce. Vinný sklep není ten klasický, který si při tomto vybavíte. Jedná se o jeskyni se dvěma prostory, které vznikly ze spadaných balvanů. V zimním období zde můžete spatřit lahvovité ledové krápníky. Vstup je zdarma a dětem je vstup také povolen. Ty určitě nadchne Jeskyně víl, kde vstup také není zpoplatněn. Jedná se o pískovcový skalní převis a podzemní prostory. V zimě v jeskyni vzniká krásná ledová výzdoba.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí