Cyklotrasa Krásná - Sulov

Začínáme v obci Krásná na úpatí Lysé hory po žluté značce. Opustíme domky a lesním výjezdem na samé hranici pokořitelnosti se škrábeme na hřeben. Sjezdem do Morávky se nám nabízí několik atrakcí, například bikepark nebo přehrada. Opět nás čeká stoupání. Když se stromy po levé straně na moment otevřou, poprvé vidíme Lysou horu. Od průseku je to kousek na chatu Ropička. Ta nám po pár kilometrech nabídne i pěkný výhled na Beskydy i okolní pohoří z mýtiny pod vrchem Ropice.

Stále po červené dojedeme až do sedla pod Malým Polomem. Kousek za ním vidíme cedule upozorňující na česko-slovenskou hranici. Ty nás dovedou až na Bílý kříž, významnou křižovatku turistických cest a v zimě i upravovaných lyžařských stop. Pro fandy vědy je zajímavější blízké experimentální ekologické pracoviště – lamelové kultivační sféry. V obrovských sklenících zde pěstují smíšený smrkovo-bukový les při dvojnásobné koncentraci oxidu uhličitého, aby simulovali možný vliv klimatických změn. Projekt je představen na několika informačních tabulích.

Z Bílého kříže klesáme do střediska Visalaje, kde sbírala Maryčka Magdonová dřevo, aby zatopila svým osiřelým sourozencům. Pomník hrdinky Slezských písní byste našli v údolí na hřbitově ve Starých Hamrech. Dál nás čeká jedno z mnoha velkých stoupání, i když tentokrát výhradně po silnici.

V úrovni vrcholu Zimný obracíme řízení doprava směrem ke Krásné, která leží přímo pod námi. Míříme k lovecké chatě Šebestýna. Zde se napojujeme na žlutou značku. Finální sjezd zdaleka není všechno, co Lysá hora nabízí – žlutá značka vedoucí z vrcholu na druhou stranu směrem k přehradě Šance je ještě náročnější. 

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 48 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!