5 / 5

Krásná - Sulov

Začínáme v obci Krásná na úpatí Lysé hory po žluté značce. Opustíme domky a lesním výjezdem na samé hranici pokořitelnos...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 48 km

Popis cyklotrasy

Začínáme v obci Krásná na úpatí Lysé hory po žluté značce. Opustíme domky a lesním výjezdem na samé hranici pokořitelnosti se škrábeme na hřeben. Sjezdem do Morávky se nám nabízí několik atrakcí, například bikepark nebo přehrada. Opět nás čeká stoupání. Když se stromy po levé straně na moment otevřou, poprvé vidíme Lysou horu. Od průseku je to kousek na chatu Ropička. Ta nám po pár kilometrech nabídne i pěkný výhled na Beskydy i okolní pohoří z mýtiny pod vrchem Ropice.

Stále po červené dojedeme až do sedla pod Malým Polomem. Kousek za ním vidíme cedule upozorňující na česko-slovenskou hranici. Ty nás dovedou až na Bílý kříž, významnou křižovatku turistických cest a v zimě i upravovaných lyžařských stop. Pro fandy vědy je zajímavější blízké experimentální ekologické pracoviště – lamelové kultivační sféry. V obrovských sklenících zde pěstují smíšený smrkovo-bukový les při dvojnásobné koncentraci oxidu uhličitého, aby simulovali možný vliv klimatických změn. Projekt je představen na několika informačních tabulích.

Z Bílého kříže klesáme do střediska Visalaje, kde sbírala Maryčka Magdonová dřevo, aby zatopila svým osiřelým sourozencům. Pomník hrdinky Slezských písní byste našli v údolí na hřbitově ve Starých Hamrech. Dál nás čeká jedno z mnoha velkých stoupání, i když tentokrát výhradně po silnici.

V úrovni vrcholu Zimný obracíme řízení doprava směrem ke Krásné, která leží přímo pod námi. Míříme k lovecké chatě Šebestýna. Zde se napojujeme na žlutou značku. Finální sjezd zdaleka není všechno, co Lysá hora nabízí – žlutá značka vedoucí z vrcholu na druhou stranu směrem k přehradě Šance je ještě náročnější. 

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí