5 / 3

Krnov - Třemešná

Od nádraží v Krnově se vydáme směrem do centra. Třetí ulicí odbočíme vlevo, přejedeme hlavní silnici a dáme se druhou ul...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 56 km

Popis cyklotrasy

Od nádraží v Krnově se vydáme směrem do centra. Třetí ulicí odbočíme vlevo, přejedeme hlavní silnici a dáme se druhou ulicí opět vlevo. Před vjezdem do nemocnice se držíme mírně vpravo a za přejezdem přes koleje se již napojíme na CT 55, jež nás dál vede proti proudu Opavice. U kostela ve středu Albrechtic vyměním naší CT 55 za CT 6116, přejedeme most a po chvíli železniční trať, stoupáme do sedýlka, kde odbočuje vyježděná cesta k rozhledně. Sjíždíme přes Piskořov, mineme jediný stojící dům, původní ves nám připomenou zarostlé základy domů. Mostek přes potok vede do polské části Pelhřimov, dosud osídlené. Že jsme na oficiální komunikaci, nám dosvědčí pouze silniční ukazatele.


Pokračujeme po CT 6116, přejedeme trať, říčku Osoblahu a na kraji Bohušova odbočíme prudce vpravo ke sportovnímu areálu s kempem a přes mostek a trať ke zřícenině hradu Fulštejn. Stejnou cestou se vrátíme do obce. Od kostela pokračujeme přímo po červené TZ, která nás dovede až do Osoblahy. Vracíme se zpět na silnici II/457, z níž odbočíme na Dívčí Hrady. Za obcí podle šipky ukazující vpravo na Liptaň, kam dorazíme pestrou krajinou. Modrá TZ nás dovede směr Třemešná, k hlavnímu nádraží pak trefíte podle značení.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí