Cyklotrasa Kroměříž - Hodonín

Cyklostezka vede z Kroměříže až do Hodonína. Navazují na ní stezky a trasy v okolí, včetně Moravských vinařských stezek. Díky nenáročnému terénu s minimálním převýšením je ideální pro rodiny s dětmi, seniory i bruslaře. Cestou projedete několika známými místy a zámky.

Ty které stojí za to navštívit najdete v Napajedlech, kde vás ohromí dvoukřídlá budova, která se vyznačuje noblesou i velkoryse řešenými vnitřními prostory. Pozoruhodný je kruhový zrcadlový sál, který sloužil k přijímání hostů. 

Ve Starém Městě stojí za zmínku originální rozhledna Šrotík, která vypadá jako typický maják a dokonce i její okolí připomíná přístav, kterému chybí jen moře.

Další zastávku si můžete udělat v zámku Střážnice. Najdete tu muzeum, ve kterém jsou vystaveny nástroje lidové hudby v ČR. Kolem zámku se můžete projít po anglickém parku.

Můžete vyjet jedním směrem na kole a zpět se svézt výletní lodí nebo nalodit se i s kolem na hausbót a kombinovat plavbu s vyjížďkami podél Baťova kanálu a do okolí. Na trase podél cyklostezky je celá řada odpočívadel, restaurací a jiných příležitostí k občerstvení.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 87 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.