5 / 4,8125

Kroměříž - Hodonín

Cyklostezka vede z Kroměříže až do Hodonína. Navazují na ní stezky a trasy v okolí, včetně Moravských vinařských stezek....

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 87 km

Popis cyklotrasy

Cyklostezka vede z Kroměříže až do Hodonína. Navazují na ní stezky a trasy v okolí, včetně Moravských vinařských stezek. Díky nenáročnému terénu s minimálním převýšením je ideální pro rodiny s dětmi, seniory i bruslaře. Cestou projedete několika známými místy a zámky.

Ty které stojí za to navštívit najdete v Napajedlech, kde vás ohromí dvoukřídlá budova, která se vyznačuje noblesou i velkoryse řešenými vnitřními prostory. Pozoruhodný je kruhový zrcadlový sál, který sloužil k přijímání hostů. 

Ve Starém Městě stojí za zmínku originální rozhledna Šrotík, která vypadá jako typický maják a dokonce i její okolí připomíná přístav, kterému chybí jen moře.

Další zastávku si můžete udělat v zámku Střážnice. Najdete tu muzeum, ve kterém jsou vystaveny nástroje lidové hudby v ČR. Kolem zámku se můžete projít po anglickém parku.

Můžete vyjet jedním směrem na kole a zpět se svézt výletní lodí nebo nalodit se i s kolem na hausbót a kombinovat plavbu s vyjížďkami podél Baťova kanálu a do okolí. Na trase podél cyklostezky je celá řada odpočívadel, restaurací a jiných příležitostí k občerstvení.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí