Cyklotrasa Kroměříž - Hodonín

Cyklostezka vede z Kroměříže až do Hodonína. Navazují na ní stezky a trasy v okolí, včetně Moravských vinařských stezek. Díky nenáročnému terénu s minimálním převýšením je ideální pro rodiny s dětmi, seniory i bruslaře. Cestou projedete několika známými místy a zámky.

Ty které stojí za to navštívit najdete v Napajedlech, kde vás ohromí dvoukřídlá budova, která se vyznačuje noblesou i velkoryse řešenými vnitřními prostory. Pozoruhodný je kruhový zrcadlový sál, který sloužil k přijímání hostů. 

Ve Starém Městě stojí za zmínku originální rozhledna Šrotík, která vypadá jako typický maják a dokonce i její okolí připomíná přístav, kterému chybí jen moře.

Další zastávku si můžete udělat v zámku Střážnice. Najdete tu muzeum, ve kterém jsou vystaveny nástroje lidové hudby v ČR. Kolem zámku se můžete projít po anglickém parku.

Můžete vyjet jedním směrem na kole a zpět se svézt výletní lodí nebo nalodit se i s kolem na hausbót a kombinovat plavbu s vyjížďkami podél Baťova kanálu a do okolí. Na trase podél cyklostezky je celá řada odpočívadel, restaurací a jiných příležitostí k občerstvení.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 87 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!