Cyklotrasa Kroměříž - Holešov

Z Kroměříži přejedete řeku Moravu a přes Bilany dojedete do Hulína. Nejvzácnější památkou Hulína je kostel ze začátku 13. století. Z původní románské stavby zůstala zachována západní část kostelní lodi a bohatě zdobený portál.

Cyklotrasa vás provede městem a pokračuje do Količína přes Pravčice, kde můžeme navštívit Muzeum zemědělské techniky. Následuje obec Rymice. Dominantou obce je veřejnosti přístupná tvrz, barokní kostel a budova školy.  Z blízkých Bořenovic zde byl přenesen a rekonstruován větrný mlýn holandského typu.

Stezka vás dovede dále do Holešova. Tam můžete navštívit např. Šachovu synagogu, která patří k nejstarším stavbám svého druhu na Moravě, židovský hřbitov, či Muzeum kovářství. Za pozornost také stojí veřejnosti přístupný zámek s rozsáhlou zahradou, jejíž součástí je „Růžová zahrada“ s hvězdárnou.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 19 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.