5 / 5

Kroměříž - Holešov

Z Kroměříži přejedete řeku Moravu a přes Bilany dojedete do Hulína. Nejvzácnější památkou Hulína je kostel ze začátku 13...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 19 km

Popis cyklotrasy

Z Kroměříži přejedete řeku Moravu a přes Bilany dojedete do Hulína. Nejvzácnější památkou Hulína je kostel ze začátku 13. století. Z původní románské stavby zůstala zachována západní část kostelní lodi a bohatě zdobený portál.

Cyklotrasa vás provede městem a pokračuje do Količína přes Pravčice, kde můžeme navštívit Muzeum zemědělské techniky. Následuje obec Rymice. Dominantou obce je veřejnosti přístupná tvrz, barokní kostel a budova školy.  Z blízkých Bořenovic zde byl přenesen a rekonstruován větrný mlýn holandského typu.

Stezka vás dovede dále do Holešova. Tam můžete navštívit např. Šachovu synagogu, která patří k nejstarším stavbám svého druhu na Moravě, židovský hřbitov, či Muzeum kovářství. Za pozornost také stojí veřejnosti přístupný zámek s rozsáhlou zahradou, jejíž součástí je „Růžová zahrada“ s hvězdárnou.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí