5 / 5

Kroměříž - Mikulčice

Tato cyklotrasa bude vyjímečná hned v několika ohledech. Budete se moct zastavit na mnoha zajímavých místech a trasu uko...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice

Vzdálenost: 132 km

Popis cyklotrasy

Tato cyklotrasa bude vyjímečná hned v několika ohledech. Budete se moct zastavit na mnoha zajímavých místech a trasu ukončíte na nejrozsáhlejším slovanském archeologickém nalezišti z období Velké Moravy a jednom z nejvýznamnějších opevněných hradištních sídel - Slovanské hradiště Mikulčice.


Začínáme na Hané v Kroměříži, odkud vyrazíme jihozápadně mezi Litenčiskou pahorkatinu a Chřiby. Zanedlouho dojedeme do Koryčan, kde bude naše první zastávka. Místní zámek je veřejnosti nepřístupný, doporučujeme pokračovat podél říčky Kyjovka do Kyjova, která vás dovede do Kyjovskou pahorkatinu. V zámku si můžete prohlédnout vlastivědné muzeum. Dalším městem bude Veselí nad Moravou. Zámek je bohužel také nedostupný, takže na trase pokračujte do Kněždubu. Cestou pouze projedeme obce Kozojídky a Hroznovou Lhotu.


Jestliže nikam nespěcháte můžete se zastavit ve Strážnici nebo až před radnicí v Ratiškovicích, která se hned po postavení stala dominantou obce a zároveň jejím novým centrem. Pokračovat budeme směrem k Hodonínu. A budeme se blížit k poslední dnešní zastávce - do obce Lužice. Od ní vás čeká posledních 7 km do cílového města Mikulčice.

Tady si budete moct prohlédnout místní hradiště a dozvědět se něco o historii osídlování naší země.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí