5 / 2,08333333333333

Kroměříž - Otrokovice

Čeká vás krásná rovinatá trasa. Z Kroměříže pojedete podél toku řeky Moravy do Kvasic, kde si můžete udělat první přestá...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 43 km

Popis cyklotrasy

Čeká vás krásná rovinatá trasa. Z Kroměříže pojedete podél toku řeky Moravy do Kvasic, kde si můžete udělat první přestávku v restauraci místního sportovního areálu. Předete řeku a dostanete se do Otrokovic. Kolem koupaliště na Baťově a přírodního koupaliště Štěrkoviště, kde se můžete osvěžit, podjedete hlavní silnici a mírným stoupáním kolem Tlumačovské skalky se dostanete k podjezdu pod dálnicí.

Pokračujte podél dálnice do Tlumačova, projedete městem a souběžně s železnicí dál do Záhlinic. V Záhlinicích lze navštívit muzeum místního rodáka Františka Skopalíka, který byl, mimo jiné, iniciátorem dodání základního kamene vytěženého v Záhlinicích ke stavbě Národního divadla v Praze. Silničkou mezi rybníky se dostanete do přírodního parku Záhlinické rybníky, kde je významné hnízdiště vodních i tažných ptáků. 

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí