Cyklotrasa Kroměříž - Otrokovice

Čeká vás krásná rovinatá trasa. Z Kroměříže pojedete podél toku řeky Moravy do Kvasic, kde si můžete udělat první přestávku v restauraci místního sportovního areálu. Předete řeku a dostanete se do Otrokovic. Kolem koupaliště na Baťově a přírodního koupaliště Štěrkoviště, kde se můžete osvěžit, podjedete hlavní silnici a mírným stoupáním kolem Tlumačovské skalky se dostanete k podjezdu pod dálnicí.

Pokračujte podél dálnice do Tlumačova, projedete městem a souběžně s železnicí dál do Záhlinic. V Záhlinicích lze navštívit muzeum místního rodáka Františka Skopalíka, který byl, mimo jiné, iniciátorem dodání základního kamene vytěženého v Záhlinicích ke stavbě Národního divadla v Praze. Silničkou mezi rybníky se dostanete do přírodního parku Záhlinické rybníky, kde je významné hnízdiště vodních i tažných ptáků. 

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 43 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.