5 / 3

Krupka - Neugeorgenfeld

Z parkoviště vyrazíme západním směrem. Po chvíli jízdy se ocitneme u Sedmihůrské vyhlídky, ze které je pěkný výhled na T...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 30 km

Popis cyklotrasy

Z parkoviště vyrazíme západním směrem. Po chvíli jízdy se ocitneme u Sedmihůrské vyhlídky, ze které je pěkný výhled na Teplice a České středohoří. Od vyhlídky opustíme cyklostezku. Mírně stoupáme po lesní cestě k rozcestí Přední Cínovec, kde zabočíme doleva na červené turistické značení. Zanedlouho se napojíme na silnici, která nás dovede do Cínovce. Těsně před Cínovcem si po pravé straně všimneme Dlouhého rybníku obklopeného krásným vřesovištěm.

V Cínovci odbočíme doprava a přejedeme na německou stranu do Zinnwaldgeorgenfeldu. Za státními hranicemi zahneme doleva a stoupáme k Cínoveckému rašeliništi (Georgenfelder Hochmoor). Vstup na rašeliniště je zpoplatněn.

Od Cínoveckého rašeliniště se vracíme kousek po stejné cestě a na rozcestí odbočíme doprava na cestu, po které se dostaneme na českou stranu. Na rozcestí Cínovecké slatě zabočíme doleva, odkud dorazíme až na Komáří vížku.

V závěru výletu se ze samotného vrcholku hory - Komáří hůrky pokocháme výhledy do okolí (Krupku, Teplice, Ústí nad Labem, České středohoří na jihu, Fojtovickou pláň na severu a východě, Cínovecký hřbet na západě). Občerstvit se tu můžeme v hotelu nebo v bufetu s venkovním posezením.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí