5 / 5

Kůsov - Borová Lada

Čeká vás krásná trasa Šumavou. Nejprve přijedete k Horské Kvildě, což je menší obec. V jejím okolí se rýžovalo zlato. Dr...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 38 km

Popis cyklotrasy

Čeká vás krásná trasa Šumavou. Nejprve přijedete k Horské Kvildě, což je menší obec. V jejím okolí se rýžovalo zlato. Druhým bodem, který stojí za prohlédnutí je vyhlídková věž Jezerní slať. Je to krytá dřevěná vyhlídka je vysoká 8 metrů. S výjimkou zimních měsíců umožňuje bezpečný výhled na rozsáhlé a zrádné rašeliniště. V obci Kvilda můžete navštívit místní muzeum, které se pyšní expozicí zachycující historie obce a regionu. V Borové Ladě najdete areál sovích voliér, umístěný v prostoru starého lomu, tvoří venkovní voliéry se skupinou sov běžně žijících v šumavských lesích. V nich žijí např. výr velký, puštík bělavý, kalous ušatý nebo sova pálená.

Cestou zpět přes Nové Hutě přijedete k rozhledně Churáňov. Ta se nachází na vrcholku skokanského můstku. Nabízí výhled do okolí. V rámci rekonstrukce byla vybudována lezecká stěna na jihozápadní straně věže.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí