Cyklotrasa Kůsov - Borová Lada

Čeká vás krásná trasa Šumavou. Nejprve přijedete k Horské Kvildě, což je menší obec. V jejím okolí se rýžovalo zlato. Druhým bodem, který stojí za prohlédnutí je vyhlídková věž Jezerní slať. Je to krytá dřevěná vyhlídka je vysoká 8 metrů. S výjimkou zimních měsíců umožňuje bezpečný výhled na rozsáhlé a zrádné rašeliniště. V obci Kvilda můžete navštívit místní muzeum, které se pyšní expozicí zachycující historie obce a regionu. V Borové Ladě najdete areál sovích voliér, umístěný v prostoru starého lomu, tvoří venkovní voliéry se skupinou sov běžně žijících v šumavských lesích. V nich žijí např. výr velký, puštík bělavý, kalous ušatý nebo sova pálená.

Cestou zpět přes Nové Hutě přijedete k rozhledně Churáňov. Ta se nachází na vrcholku skokanského můstku. Nabízí výhled do okolí. V rámci rekonstrukce byla vybudována lezecká stěna na jihozápadní straně věže.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 38 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.