5 / 0

Kuželov - Nedašova Lhota

Tato trasa vede oblastí Bílých Karpat. Začíná v Kuželově, odkud vede do obcí Hrubá Vrbka a Javorník. Za vesnicí je hned ...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 84 km

Popis cyklotrasy

Tato trasa vede oblastí Bílých Karpat. Začíná v Kuželově, odkud vede do obcí Hrubá Vrbka a Javorník. Za vesnicí je hned několik mlýnů, přes které vede naučná stezka Javořisnká. Na ní se nachází Kománkův Mlýn, Petruchův Mlýn, Suchovské Mlýny, Zámečnické Mlýny, Hryzlácké Mlýny, Čerešnické Mlýny, Fojtické Mlýny a Podširocké Mlýny. Stezka vede dále do vesnice Vápenky a k rozcestníku Kamenná bouda. Odtud vede Cesta hrdinů SNP přes přírodní parky Bahulské jamy, Za lesem a Uvezené. Z cesty sjedete u rozcestníku Javořina. Od rozcestníku budete pokračovat do vesnic Strání, Březová, Lopeník, Vápenice, Starý Hrozenkov, Žítková a přes vrchol Hradisko do Pitína. Z něj dojedete do Hostětína, kde můžete obdivovat ukázkovou přírodní zahradu nebo sochy rozmístěné v krajině.

Dále pojedete směrem na obce Rokytnice, Jestřabí, Bylnice a Brumov. Zde můžete navštívit zříceninu hradu Brumov. Předchůdcem hradu byla pravděpodobně dřevěná ostrožna z 12. století. Hrad byl založen počátkem 13. století. Plnil strážní a obrannou funkci při vstupu do Vlárského průsmyku.

Po návštěvě hradu projedete vesnice Návojná a Nedašov a dojedete až do cíle cesty, Nedašovy Lhoty.  

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí