5 / 5

Kvilda - Knížecí Pláně

Z Kvildy přejedete můstek přes Teplou Vltavu a kousek za ním začneme stoupat. Celá trasa bude příjemnou projížďkou, kde ...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 23 km

Popis cyklotrasy

Z Kvildy přejedete můstek přes Teplou Vltavu a kousek za ním začneme stoupat. Celá trasa bude příjemnou projížďkou, kde se střídají mírná klesání a stoupání. Na Knížecích Pláních nalezneme hájenku s restaurací i bufet s posezením, kde doporučujeme se občerstvit, protože máme před sebou výšlap na Bučinu. Tam po pravé straně uvidíme kapličku, o kousek dále rekonstrukci „železné opony" a informační tabule popisující toto období našich dějin. Nalézá se tu hotel a restaurace Alpská vyhlídka. Kdybychom pokračovali ještě dále, dorazíme ke hraničnímu přechodu pro pěší Bučina – Finsterau. Po prohlédnutí venkovní expozice se vrátíme zpět na rozcestí „Bučina". Prvních pár desítek metrů mírně stoupáme, poté sjíždíme z pozvolného kopce až na Kvildu.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí