Cyklotrasa Kvilda - Kvilda(okruh)

Vydejte se za pramenem naší národní řeky Vltavy, která se rodí z bystřin na úpatí Černé hory, Stráže a z vod odtékajících z vrchovištních rašelinišť. V uzounkném údolí těsně pod sedlem mezi zmiňovanými vrcholy je umístěn symbolický pramen v kameny obložené studánce, kde se můžete osvěžit a chvíli relaxovat před další cestou. Z největších partií této části Šumavy sjedete na rozlehlé pláně, jež ve 30. letech 20. století ještě pulzovali vesnickým životem, který však zcela zanikl v důsledku poválečného vysídlování a uzavření hranic v době komunistické totality. Závěr výletu pak patří klidnému údolí Teplé Vltavy mezi Borovou Ladou a Kvildou.

Popis cesty: Kvilda -> Hraběcí huť(doprava, modrá TZ) -> U Pramene Vltavy(doleva, červená TZ) -> pod Stráží cestou k Bučině(doprava, červená TZ) -> Bučina(rovně) -> Furík(rovně) -> Knížecí Pláně(ostře doleva) -> nad Knížecími Pláněmi(doprava po 1040) -> Židovská cesta(rovně po 1040) -> Borová Lada(doleva po 33) -> Kvilda


Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 25 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.