Cyklotrasa Kvilda - Kvilda(okruh)

Vydejte se za pramenem naší národní řeky Vltavy, která se rodí z bystřin na úpatí Černé hory, Stráže a z vod odtékajících z vrchovištních rašelinišť. V uzounkném údolí těsně pod sedlem mezi zmiňovanými vrcholy je umístěn symbolický pramen v kameny obložené studánce, kde se můžete osvěžit a chvíli relaxovat před další cestou. Z největších partií této části Šumavy sjedete na rozlehlé pláně, jež ve 30. letech 20. století ještě pulzovali vesnickým životem, který však zcela zanikl v důsledku poválečného vysídlování a uzavření hranic v době komunistické totality. Závěr výletu pak patří klidnému údolí Teplé Vltavy mezi Borovou Ladou a Kvildou.

Popis cesty: Kvilda -> Hraběcí huť(doprava, modrá TZ) -> U Pramene Vltavy(doleva, červená TZ) -> pod Stráží cestou k Bučině(doprava, červená TZ) -> Bučina(rovně) -> Furík(rovně) -> Knížecí Pláně(ostře doleva) -> nad Knížecími Pláněmi(doprava po 1040) -> Židovská cesta(rovně po 1040) -> Borová Lada(doleva po 33) -> Kvilda


Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 25 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!