5 / 4,25

Kyjov - Střážnice

Středně náročná cyklotrasa na jih Moravy. První místo na zastávku může být koupaliště ve Vracově, kde si můžete zaplavat...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 27 km

Popis cyklotrasy

Středně náročná cyklotrasa na jih Moravy. První místo na zastávku může být koupaliště ve Vracově, kde si můžete zaplavat nebo se osvěžit zmrzlinou. V Bzenci si prohlídnete pseudogotický zámek. Spatříte dvoukřídlou budovu se čtyřmi polygonálními nárožními věžemi. Celé nádvoří uzavírají hospodářské budovy. Pod zámkem se nacházejí rozsáhlé sklepy. V zámeckém parku roste 900 let stará lípa, která je zároveň nejstarší na Moravě.

Ve Strážnici si prohlídnete skanzen, oficiálně nazývaný Muzeum vesnice Jihovýchodní Moravy. Snahou skanzenu je ukázat lidové stavitelství jednotlivých oblastí Slovácka a to, jakým způsobem zde lidé žili a bydleli. Místní zámek byl přestavěn ze strážního hradu, proto dostal jméno Strážnice. V zámku najdete muzeum, ve kterém jsou vystaveny nástroje lidové hudby v ČR. Kolem zámku se můžete projít po anglickém parku.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí