5 / 1

Landek - Ostravice

Landek mluví sám za sebe. Krásné místo s hornickou tématikou se spoustou zajímavostí pro děti i dospělé. Kousek dál na t...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 61 km

Popis cyklotrasy

Landek mluví sám za sebe. Krásné místo s hornickou tématikou se spoustou zajímavostí pro děti i dospělé. Kousek dál na trase potkáme soutok řeky Odry a Ostravice. Prohlédnout si jej můžeme i z druhé strany, hned po tom, jak přejedeme v Koblově přes silniční most na opačný břeh. Po něm bude vést cyklostezka až do Paskova.

Spousta zeleně a barevné fasády historických domů v ničem nepřipomínají, že se Ostravě kdysi říkalo černé město. Kousek za centrem se dostaneme k soutoku řek Ostravice a Lučiny a jen pár metrů dále na nás čeká obnovený ostravský hrad. Pohledem z vysokého břehu nad řekou, opustíme Ostravu.

Po hrázi, ze které je po většinou času dobře vidět na řeku Ostravici se přesuneme až do Vratimova, kde nás jistě zaujme moderní stavba jezu Dále vás čeká pěkná rovinka lesem mezi Vratimovem a Paskovem. Přejedeme po silničním mostě na druhou stranu řeky.

Ani ve Frýdku-Místku nepoznáte, že jedete centrem města. Na mnoha místech celé trasy se nabízí řada příležitostí přerušit jízdu a dát odpočinout nohám u některého ze splavů na řece Ostravici. Posezení u peřejí poskytne prima pohodu pro náš organizmus. Když už dojedeme až do Ostravice, bylo by záhodno zakončit cyklovýlet výjezdem na hráz přehrady Šance. Toto místo má hodně příjemnou atmosféru, byť tam někdy dost fouká, pohled na zelenou vodní hladinu, vlnící se mezi horami stojí za to.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí