Cyklotrasa Landek - Ostravice

Landek mluví sám za sebe. Krásné místo s hornickou tématikou se spoustou zajímavostí pro děti i dospělé. Kousek dál na trase potkáme soutok řeky Odry a Ostravice. Prohlédnout si jej můžeme i z druhé strany, hned po tom, jak přejedeme v Koblově přes silniční most na opačný břeh. Po něm bude vést cyklostezka až do Paskova.

Spousta zeleně a barevné fasády historických domů v ničem nepřipomínají, že se Ostravě kdysi říkalo černé město. Kousek za centrem se dostaneme k soutoku řek Ostravice a Lučiny a jen pár metrů dále na nás čeká obnovený ostravský hrad. Pohledem z vysokého břehu nad řekou, opustíme Ostravu.

Po hrázi, ze které je po většinou času dobře vidět na řeku Ostravici se přesuneme až do Vratimova, kde nás jistě zaujme moderní stavba jezu Dále vás čeká pěkná rovinka lesem mezi Vratimovem a Paskovem. Přejedeme po silničním mostě na druhou stranu řeky.

Ani ve Frýdku-Místku nepoznáte, že jedete centrem města. Na mnoha místech celé trasy se nabízí řada příležitostí přerušit jízdu a dát odpočinout nohám u některého ze splavů na řece Ostravici. Posezení u peřejí poskytne prima pohodu pro náš organizmus. Když už dojedeme až do Ostravice, bylo by záhodno zakončit cyklovýlet výjezdem na hráz přehrady Šance. Toto místo má hodně příjemnou atmosféru, byť tam někdy dost fouká, pohled na zelenou vodní hladinu, vlnící se mezi horami stojí za to.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 61 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!