5 / 5

Lednice - Břeclav

Během tohoto cyklistického okruhu projedete na slušných cyklostezkách, jenž vedou střídavě po asfaltových a lesních cest...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 27 km

Popis cyklotrasy

Během tohoto cyklistického okruhu projedete na slušných cyklostezkách, jenž vedou střídavě po asfaltových a lesních cestách. Cestou si prohlédnete historické stavby vybudované Lichtenštejny. Trasa prochází rovinatou krajinou, proto ji lze doporučit k jízdě s menšími cyklisty.

Výchozím bodem výletu je Lednice. Cestou z Lednice projedete kolem Loveckého zámečku, po pravé straně. Dejte si pozor, abyste nepřejeli odbočku k Janohradu (Janově hradu), je snadno přehlédnutelná. Na můstku přes řeku se nachází závora. Po prohlídce Janohradu se vrátíme zpátky na cyklotrasu, která je odtud současně i naučnou stezkou Lužní les.

Projíždíme Přírodním parkem Niva Dyje až do Břeclavi. Zpátky se vracíme stejnou cestou, na rozcestí Kančí obora odbočíme vlevo na žlutou turistickou značku a jedeme do Charvátské Nové Vsi. Dalšími zastávkami jsou Svatý Hubert a následně Tři Grácie. Sjedeme k hlavní silnici, přejedeme ji na protější stranu a pokračujeme podél Lednického rybníku k Hraničnímu zámečku. Dále směřujeme podél druhého břehu rybníka k Rybničnímu zámečku.

Na rozhraní Prostředního a Mlýnského rybníka se dáme vlevo a vzdalujeme se od rybníků k Lednici. Na závěr si můžeme prohlédnout krásný park Lednického zámku - ideální místo k odpočinku pro děti.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí