Cyklotrasa Lednice - Břeclav

Během tohoto cyklistického okruhu projedete na slušných cyklostezkách, jenž vedou střídavě po asfaltových a lesních cestách. Cestou si prohlédnete historické stavby vybudované Lichtenštejny. Trasa prochází rovinatou krajinou, proto ji lze doporučit k jízdě s menšími cyklisty.

Výchozím bodem výletu je Lednice. Cestou z Lednice projedete kolem Loveckého zámečku, po pravé straně. Dejte si pozor, abyste nepřejeli odbočku k Janohradu (Janově hradu), je snadno přehlédnutelná. Na můstku přes řeku se nachází závora. Po prohlídce Janohradu se vrátíme zpátky na cyklotrasu, která je odtud současně i naučnou stezkou Lužní les.

Projíždíme Přírodním parkem Niva Dyje až do Břeclavi. Zpátky se vracíme stejnou cestou, na rozcestí Kančí obora odbočíme vlevo na žlutou turistickou značku a jedeme do Charvátské Nové Vsi. Dalšími zastávkami jsou Svatý Hubert a následně Tři Grácie. Sjedeme k hlavní silnici, přejedeme ji na protější stranu a pokračujeme podél Lednického rybníku k Hraničnímu zámečku. Dále směřujeme podél druhého břehu rybníka k Rybničnímu zámečku.

Na rozhraní Prostředního a Mlýnského rybníka se dáme vlevo a vzdalujeme se od rybníků k Lednici. Na závěr si můžeme prohlédnout krásný park Lednického zámku - ideální místo k odpočinku pro děti.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 27 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.