Cyklotrasa Liberec - Špindlerův Mlýn

Na této trase pro zkušené a vytrénované cyklisty čeká cestou několik vyhlídek a rozhleden. Rozhledna Královka je vysoká 24 metrů (102 schodů). Z rozhledny je překrásný výhled na Jizerské hory, Krkonoše, Polsko i Německo, Český ráj a za příznivého počasí i Ještěd. Dále se můžete zastavit v historickém muzeu v Josefově Dole, které je umístěno do třech místností. Dejte si pozor při přejezdu přes most Protržené přehrady. Pouhý rok po zprovoznění došlo ke katastrofě. Voda začala prosakovat sypanou hrází přehrady, která se nakonec protrhla a způsobila katastrofální povodňovou vlnu. Zbytky přehrady včetně hrázní šoupátkové věže dodnes stojí na místě, k obnově přehrady nikdy nedošlo.

Kousek od autobusové zastávky Desná,točna si můžete udělat pauzu v jízdě a vydat se nahoru po Mariánských schodech. Jestli vyjdete až nahoru, tak vyšlapete 365 schodů. Můžete je spočítat, jestli nekecám :) Pokud se rozhodnete pokračovat v jízdě zanedlouho dorazíte k horské chatě Hvězda a po zelené trase vyjít na rozhlednu Štěpánku. Ta byla postavena na počest arcivévody Štěpána, který dohlížel na stavbu zdejší silnice. Výška rozhledny je 24 metrů. Z vyhlídky uvidíte západní Krkonoše a okolí, přehradu Souš a v pozadí horu Jizeru.

Huťský vodopád je klasický kaskádovitý vodopád, u kterého je těžké určit přesně jeho výšku. Některé prameny udávají až 20 m, ve skutečnosti je vysoký přibližně 7 m. Vodopád je snadno přístupný i z více směrů.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 64 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!