Cyklotrasa Libošovice - Turnov

Trasa začíná v Libošovicích odkud se dáte směrem proti proudu Žehrovky. Přes Podsemínský rybník dojedete na skalní hrad Nebákov. Původně zde stávala kamenná věž a roubená stavba, kolem byla zeď. Po kamenné cestě vystoupáme na plošinu, odkud je krásně vidět zřícenina hradu Trosky. Projedete tábořištěm Svitačka a vystoupáme na dvě věže - Panna a Baba. Dále pokračujte po červené trase Zlaté stezky Českého ráje přes Podtrosecká údolí k rybníku Vidlák, kde se můžete občerstvit v restauraci. Další zastávkou je zámek Hrubá Skála. Můžete vystoupat na vyhlídkovou věž.


Stezka pokračuje přes jednu z nejstarších sbírek dřevin Arboretum Bukovina a vyhlídky na Hruboskalské skalní město až k hradu Valdštejn. Stavitelé využili jako materiál i samotnou skálu, do které vyhloubili několik místností. V současnosti si můžete prohlédnout interiéry klasicistního i romantického paláce s bohatým dobovým vybavením. Od hradu pokračujte na rozhlednu Hlavatice. Na vrcholu skály je vybudovaná vyhlídková plošina, na kterou se dostanete po točitém schodišti. Poté už následujte červenou značku a přijedete do Turnova.


Tato cyklotrasa je součástí souboru Zlatá stezka Českého ráje. Pokračujte trasou Turnov - rozhledna Kozákov.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 23 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.