Cyklotrasa Libošovice - Turnov

Trasa začíná v Libošovicích odkud se dáte směrem proti proudu Žehrovky. Přes Podsemínský rybník dojedete na skalní hrad Nebákov. Původně zde stávala kamenná věž a roubená stavba, kolem byla zeď. Po kamenné cestě vystoupáme na plošinu, odkud je krásně vidět zřícenina hradu Trosky. Projedete tábořištěm Svitačka a vystoupáme na dvě věže - Panna a Baba. Dále pokračujte po červené trase Zlaté stezky Českého ráje přes Podtrosecká údolí k rybníku Vidlák, kde se můžete občerstvit v restauraci. Další zastávkou je zámek Hrubá Skála. Můžete vystoupat na vyhlídkovou věž.


Stezka pokračuje přes jednu z nejstarších sbírek dřevin Arboretum Bukovina a vyhlídky na Hruboskalské skalní město až k hradu Valdštejn. Stavitelé využili jako materiál i samotnou skálu, do které vyhloubili několik místností. V současnosti si můžete prohlédnout interiéry klasicistního i romantického paláce s bohatým dobovým vybavením. Od hradu pokračujte na rozhlednu Hlavatice. Na vrcholu skály je vybudovaná vyhlídková plošina, na kterou se dostanete po točitém schodišti. Poté už následujte červenou značku a přijedete do Turnova.


Tato cyklotrasa je součástí souboru Zlatá stezka Českého ráje. Pokračujte trasou Turnov - rozhledna Kozákov.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 23 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!