Cyklotrasa Lidečko - rozhledna Vartovna

Na trase se projedete do kopců, Trasa začíná u Čertových skal na okraji Lidečka. U rozcestí k Lačnovským skalám pojedete po modré kolem pomníčku vypálených Vařákových pasek ke stožáru vysílače na kopci Bařinka. Přijedete do Pozděchova a nad obcí Prlov, po modré značce vystoupáte k rozhledně Vartovna. Zajímavě navržená konstrukce ve tvaru spirály se tyčí do výšky 38 metrů. Po vystoupání 213 schodů se vám z rozhledny naskytne výhled Vizovické, Hostýnské a Vsetínské vrchy, Beskydy nebo Malou Fatru.

Z Vartovny pokračujte po modré přes kopec Nezdoby do Leskovce. Okolo Juřičkova mlýna se dostanete na hřeben vrchu Jahodný. Údolím Veřečný a pak nad Valašskou Polankou, až vyjedeme na vrchol Padělku. Po zelené značce a přes Filku směřujte na vrch Radošov a dále po červené trase až do Pulčína, odkud po silnici sjedeme k motorestu „Čertovy skály“ v Lidečku.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 58 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.