5 / 3

Lidečko - rozhledna Vartovna

Na trase se projedete do kopců, Trasa začíná u Čertových skal na okraji Lidečka. U rozcestí k Lačnovským skalám pojedete...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 58 km

Popis cyklotrasy

Na trase se projedete do kopců, Trasa začíná u Čertových skal na okraji Lidečka. U rozcestí k Lačnovským skalám pojedete po modré kolem pomníčku vypálených Vařákových pasek ke stožáru vysílače na kopci Bařinka. Přijedete do Pozděchova a nad obcí Prlov, po modré značce vystoupáte k rozhledně Vartovna. Zajímavě navržená konstrukce ve tvaru spirály se tyčí do výšky 38 metrů. Po vystoupání 213 schodů se vám z rozhledny naskytne výhled Vizovické, Hostýnské a Vsetínské vrchy, Beskydy nebo Malou Fatru.

Z Vartovny pokračujte po modré přes kopec Nezdoby do Leskovce. Okolo Juřičkova mlýna se dostanete na hřeben vrchu Jahodný. Údolím Veřečný a pak nad Valašskou Polankou, až vyjedeme na vrchol Padělku. Po zelené značce a přes Filku směřujte na vrch Radošov a dále po červené trase až do Pulčína, odkud po silnici sjedeme k motorestu „Čertovy skály“ v Lidečku.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí