5 / 5

Lípa nad Orlicí - Vamberk

Vaše cesta začíná u čerpací stanice na okraji města Lípa nad Orlicí. Po několika desítkách metrů sjíždíte z hlavní silni...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 19 km

Popis cyklotrasy

Vaše cesta začíná u čerpací stanice na okraji města Lípa nad Orlicí. Po několika desítkách metrů sjíždíte z hlavní silnice na cyklostezku mířící do Čestic. Terén je příjemný a rovinatý. Odtud pokračujete do Častolovic, jejichž dominantou je zdejší zámek. Na jeho nádvoří je velice příjemné stylové posezení, kde se můžeme občerstvit a také třeba navštívit buď samotný zámek, nebo třeba zámecký park, zvěřinec a dětské hřiště, které jsou volně přístupné.

Z Častolovic zamíříte do nedalekého Kostelce na Orlicí. Projedete městem k železniční zastávce v Kostelci, kde stezka končí. Další cesta pokračuje vedlejšími uličkami na okraj města. Tady vás čeká poslední úsek cyklostezky, jenž vás přivádí do Doudleb nad Orlicí, kde je nádherný renesanční zámek zdobený sgrafity. Vedle zámku si můžete prohlédnout zámecký park s oborou a pokračovat ještě kousek do Vamberka. Vráti se můžete buď stejnou cestou zpátky do Lípy nad Orlicí, nebo se nazpět vydat vlakem. Tato trasa je vhodná i pro rodiny s dětmi.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí