Cyklotrasa Lipník - Luštěnice

Jako počáteční bod výletu jsme zvolili obec Lipník. Hned na první odbočce zabočíme prudce doprava a po asfaltové cyklostezce objedeme Lipník ze severní strany. Na následující křižovatce v údolíčku odbočíme doleva a po cyklostezce pokračujeme do obce Struhy, tam se napojíme na silnici.

Na křižovatce v centru Struh se dáme doprava a po silnici směřujeme do Čachovic. Dostaneme se na úzkou pěšinu mezi Vlkavským rybníkem a potokem. Zabočíme doleva na asfaltku protínající Vlkavský rybník. Jedná se o začátek cyklostezky Taxis spojující Čachovice a Patřín, vede převážně lesem a z větší části po asfaltové cestě. Dvakrát je nutné přejet silnici.

Z Patřína do sousední Loučeně pokračujeme po silnici. V Loučeni se nalézá zámek a labyrintárium. Od zámku jedeme lesní cestou po červené turistické značce kolem Loučeňské myslivny, památníku Helma a studánky Boží Voda, dále Jabkenickou oborou do Jabkenic. V Jabkenicích u Památníku Bedřicha Smetany - budovy bývalé Jabkenické myslivny, se napojíme na cyklotrasu.

V myslivně působil jako nadlesní Smetanův zeť. Bedřich Smetana u rodiny své dcery Žofie Schwarzové strávil poslední roky života a právě tomuto období je věnována i expozice muzea. V centru obce stojí k povšimnutí dřevěná zvonice zřejmě včleněná do obvodové zdi gotického kostela Narození Panny Marie. Cyklotrasa se kousek za kostelem stáčí doleva na polní cestu do Kosořic až dojedeme do Luštěnic. A vracíme se do Struh, kde navážeme na cyklostezku, na níž jsme výlet zahájili.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 32 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.