5 / 4

Lipník - Luštěnice

Jako počáteční bod výletu jsme zvolili obec Lipník. Hned na první odbočce zabočíme prudce doprava a po asfaltové cyklost...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 32 km

Popis cyklotrasy

Jako počáteční bod výletu jsme zvolili obec Lipník. Hned na první odbočce zabočíme prudce doprava a po asfaltové cyklostezce objedeme Lipník ze severní strany. Na následující křižovatce v údolíčku odbočíme doleva a po cyklostezce pokračujeme do obce Struhy, tam se napojíme na silnici.

Na křižovatce v centru Struh se dáme doprava a po silnici směřujeme do Čachovic. Dostaneme se na úzkou pěšinu mezi Vlkavským rybníkem a potokem. Zabočíme doleva na asfaltku protínající Vlkavský rybník. Jedná se o začátek cyklostezky Taxis spojující Čachovice a Patřín, vede převážně lesem a z větší části po asfaltové cestě. Dvakrát je nutné přejet silnici.

Z Patřína do sousední Loučeně pokračujeme po silnici. V Loučeni se nalézá zámek a labyrintárium. Od zámku jedeme lesní cestou po červené turistické značce kolem Loučeňské myslivny, památníku Helma a studánky Boží Voda, dále Jabkenickou oborou do Jabkenic. V Jabkenicích u Památníku Bedřicha Smetany - budovy bývalé Jabkenické myslivny, se napojíme na cyklotrasu.

V myslivně působil jako nadlesní Smetanův zeť. Bedřich Smetana u rodiny své dcery Žofie Schwarzové strávil poslední roky života a právě tomuto období je věnována i expozice muzea. V centru obce stojí k povšimnutí dřevěná zvonice zřejmě včleněná do obvodové zdi gotického kostela Narození Panny Marie. Cyklotrasa se kousek za kostelem stáčí doleva na polní cestu do Kosořic až dojedeme do Luštěnic. A vracíme se do Struh, kde navážeme na cyklostezku, na níž jsme výlet zahájili.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí