Cyklotrasa Lipník nad Bečvou - hrad Kunzov

Náročnější, vrchařská trasa, která vás ale odmění nádhernými výhledy a sjezdy. Z Lipníka vyjedete podle značek do Jezernice. V malebné vesničce Podhoří, která vznikla kdysi jako podhradí hradu Drahotuš, vás čeká dlouhé stoupání. Za Podhořím pod lesem přijedete po silnici k rozcestí u hájenky. Tady silnici opustíte a vydáte se lesní cestou vzhůru k lyžařským vlekům na Uhřínově, které patří Lyžařskému klubu Lipník nad Bečvou. Silnici mezi vesnicemi Uhřínovem a Středolesím opustíte a po polní cestě pojedete směr Radíkov. Z Radíkova je pěkný sešup dolů, na Kunzově brzděte, mohli byste totiž minout hospůdku a neogotický hrádek.

V Hrabůvce po silnici dojedete do Klokočí a odtud je to kousek do Drahotuš a na Rybáře. Po prudkém vystoupání na Gabrielku se dáte tentokrát doprava a Gabrielka vás dovede až do Týna. Větší část cesty pojedete více či méně z kopce. Zastavit se můžete opět v restauraci, odkud vás do Lipníka pohodlně dovede cyklostezka kolem Škrabalky.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 36 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!