Cyklotrasa Lipník nad Bečvou - hrad Kunzov

Náročnější, vrchařská trasa, která vás ale odmění nádhernými výhledy a sjezdy. Z Lipníka vyjedete podle značek do Jezernice. V malebné vesničce Podhoří, která vznikla kdysi jako podhradí hradu Drahotuš, vás čeká dlouhé stoupání. Za Podhořím pod lesem přijedete po silnici k rozcestí u hájenky. Tady silnici opustíte a vydáte se lesní cestou vzhůru k lyžařským vlekům na Uhřínově, které patří Lyžařskému klubu Lipník nad Bečvou. Silnici mezi vesnicemi Uhřínovem a Středolesím opustíte a po polní cestě pojedete směr Radíkov. Z Radíkova je pěkný sešup dolů, na Kunzově brzděte, mohli byste totiž minout hospůdku a neogotický hrádek.

V Hrabůvce po silnici dojedete do Klokočí a odtud je to kousek do Drahotuš a na Rybáře. Po prudkém vystoupání na Gabrielku se dáte tentokrát doprava a Gabrielka vás dovede až do Týna. Větší část cesty pojedete více či méně z kopce. Zastavit se můžete opět v restauraci, odkud vás do Lipníka pohodlně dovede cyklostezka kolem Škrabalky.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 36 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.