5 / 5

Lipník nad Bečvou - Hranice

Pohodová trasa po nejkrásnějších místech úbočí Maleníku. Nachází se na ní turistické atraktivity Moravské brány. Je vhod...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 32 km

Popis cyklotrasy

Pohodová trasa po nejkrásnějších místech úbočí Maleníku. Nachází se na ní turistické atraktivity Moravské brány. Je vhodná pro celodenní výlet.

Z Lipníka vyjedete směrem Týn nad Bečvou a hned za mostem přes Bečvu se dáte po cyklostezce kolem přírodní rezervace Škrabalka s naučnou stezkou. Za zahrádkářskou kolonií v Hranicích zabočíte doprava k restauraci Na Střelnici. Po silnici se od ní dostanete k hranické sokolovně, kterou objedete doprava, minete tenisové kurty po obou stranách a před sebou už uvidíte táhlé stoupání.

V Teplicích se můžete zastavit například u nejhlubší propasti střední Evropy. Vydáme se dál na Zbrašovský kopec. Na rozcestí u Antoníčka odbočíte doprava ze silnice a po červené turistické značce dojedete kolem Maleníku až k myslivecké chatě U Huberta.

Tady začnete sledovat značení Jantarové stezky, která vás povede po vrstevnici kolem vrchu Krásnice a dlouhým mírným klesáním přijedete až k parkovišti pod hradem Helfštýnem. Z Helfštýna po silnici dojedete do Týna, k restauraci Pod lípou a po už známé cyklostezce kolem Škrabalky se vrátíte zpět do Lipníka.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí