Cyklotrasa Lipník nad Bečvou - Pavlovice u Přerova

Z Lipníka nad Bečvou vyjedete Loučskou ulicí, hned za železničním nadjezdem odbočíte doprava a podél železniční trati jedete polní cestou zvanou Venedik až do Jezernice. Z Jezernice do Milenova se jede také polní cestou do Drahotuš. Od rondelu na náměstí v Drahotuších trochu z kopce přijedete do osady Rybáře a po lávce přejedete na druhý břeh řeky Bečvy.

Za lávkou doleva a stoupáním v lese se dostanete na rozcestí "Nad Rybáři" na Gabrielce. V údolíčku potoka si můžete prohlédnout stavby přírodních jezů. Z Gabrielky směr Hranice se Vám otevírá na několika místech krásný pohled do údolí. Na křižovatce odbočíte doprava. Okolo Maleníku přijedete až k myslivecké chatě U Huberta, kde odbočíte doleva k závoře. Dáte se prostřední cestou a po chvíli už máte před sebou pohled na Záhoří, při dobré viditelnosti vidíte i Hostýn a Kelčský Javorník.

Projedete Lhotou až do Pavlovic, kde se pak dáte na Sušice. Tato poslední část trasy je vedena po silnicích III. třídy. Pro horská kola je možnost před klesáním do Pavlovic odbočit doprava a Kudlovskými loukami sjet do Sušic a napojit se zpět trasu Jantarové stezky, která vás přes Oldřichov dovede až k jezeru Jadran mezi Osekem a Lipníkem.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 42 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!