5 / 3

Lipník nad Bečvou - Pavlovice u Přerova

Z Lipníka nad Bečvou vyjedete Loučskou ulicí, hned za železničním nadjezdem odbočíte doprava a podél železniční trati je...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 42 km

Popis cyklotrasy

Z Lipníka nad Bečvou vyjedete Loučskou ulicí, hned za železničním nadjezdem odbočíte doprava a podél železniční trati jedete polní cestou zvanou Venedik až do Jezernice. Z Jezernice do Milenova se jede také polní cestou do Drahotuš. Od rondelu na náměstí v Drahotuších trochu z kopce přijedete do osady Rybáře a po lávce přejedete na druhý břeh řeky Bečvy.

Za lávkou doleva a stoupáním v lese se dostanete na rozcestí "Nad Rybáři" na Gabrielce. V údolíčku potoka si můžete prohlédnout stavby přírodních jezů. Z Gabrielky směr Hranice se Vám otevírá na několika místech krásný pohled do údolí. Na křižovatce odbočíte doprava. Okolo Maleníku přijedete až k myslivecké chatě U Huberta, kde odbočíte doleva k závoře. Dáte se prostřední cestou a po chvíli už máte před sebou pohled na Záhoří, při dobré viditelnosti vidíte i Hostýn a Kelčský Javorník.

Projedete Lhotou až do Pavlovic, kde se pak dáte na Sušice. Tato poslední část trasy je vedena po silnicích III. třídy. Pro horská kola je možnost před klesáním do Pavlovic odbočit doprava a Kudlovskými loukami sjet do Sušic a napojit se zpět trasu Jantarové stezky, která vás přes Oldřichov dovede až k jezeru Jadran mezi Osekem a Lipníkem.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí