5 / 3

Lipník nad Bečvou - Radslavice

Po cyklostezce na osecký most, po překročení řeky Bečvy se po druhém břehu kousek vrátíte a dáte se do Nových Dvorů, z n...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 37 km

Popis cyklotrasy

Po cyklostezce na osecký most, po překročení řeky Bečvy se po druhém břehu kousek vrátíte a dáte se do Nových Dvorů, z nich pak zadem vyjedete před Hlinsko na silnici od Podhůry. V lese nad silnicí je archeologickými vykopávkami doloženo osídlení z pozdní doby kamenné. Z Hlinska se vydáte do vesnice Kladníky. Ve vesnici odbočíte doprava a kolem obecního úřadu doleva, za chvíli u dřevěného křížku znovu doleva stoupáte z Kladník směrem k Bezuchovu.

V Bezuchově přes hlavní silnici a mezi rodinnými domky doprava a nově vysazenou alejí k Dřevohostickému lesu. Za slunečného počasí si chvilku užijete chládku. Lesem se dostanete do Nahošovic a hned na kraji odbočíte doprava na hlavní silnici směrem na Hradčany.

V Hradčanech za mostem doleva, širokou polní cestou přes horizont do Podolí. Sjíždíte kolem Western clubu, přes kopec přijedete do Tučína. Na návsi Hostinec U rybníka, na hlavní doprava a kolem sportovního areálu s koupalištěm do Radslavic. Uprostřed vesnice odbočte vlevo na Prosenice. Tady silnici z žulových kostek vyzkoušíte, jak chutnala cyklistika v době, kdy ještě neznali asfalt. Před mostem přes Bečvu zahnete doprava na cyklostezku a ta vás přivede kolem jezera Jadran a Oseckého jezu do Lipníka n. B.


Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí