Cyklotrasa Lipník nad Bečvou - Radslavice

Po cyklostezce na osecký most, po překročení řeky Bečvy se po druhém břehu kousek vrátíte a dáte se do Nových Dvorů, z nich pak zadem vyjedete před Hlinsko na silnici od Podhůry. V lese nad silnicí je archeologickými vykopávkami doloženo osídlení z pozdní doby kamenné. Z Hlinska se vydáte do vesnice Kladníky. Ve vesnici odbočíte doprava a kolem obecního úřadu doleva, za chvíli u dřevěného křížku znovu doleva stoupáte z Kladník směrem k Bezuchovu.

V Bezuchově přes hlavní silnici a mezi rodinnými domky doprava a nově vysazenou alejí k Dřevohostickému lesu. Za slunečného počasí si chvilku užijete chládku. Lesem se dostanete do Nahošovic a hned na kraji odbočíte doprava na hlavní silnici směrem na Hradčany.

V Hradčanech za mostem doleva, širokou polní cestou přes horizont do Podolí. Sjíždíte kolem Western clubu, přes kopec přijedete do Tučína. Na návsi Hostinec U rybníka, na hlavní doprava a kolem sportovního areálu s koupalištěm do Radslavic. Uprostřed vesnice odbočte vlevo na Prosenice. Tady silnici z žulových kostek vyzkoušíte, jak chutnala cyklistika v době, kdy ještě neznali asfalt. Před mostem přes Bečvu zahnete doprava na cyklostezku a ta vás přivede kolem jezera Jadran a Oseckého jezu do Lipníka n. B.


Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 37 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.