Cyklotrasa Lipno - Hořice na Šumavě

Cyklostezka z Lipna nad Vltavou do Frymburka podél severního břehu Lipna je díky rovinatému profilu vhodná pro rodiny s dětmi. Přesto především bruslaři a malí cyklisti se musí občas připravit na krátké strmé sjezdy nebo výjezdy. Na některých prudších místech je k zachycení umístěno zábradlí.

Vyrazíte od přehrady Lipno, po chvíli jízdy dojedete do Lipna nad Vltavou. Projedete kolem pláží, akvaparku s dětskou hernou nazvanou Hopsárium, dětského hřiště ve tvaru lodi a přístaviště. Míříme k Frymburku, kde na protějším břehu se nalézá též cyklostezka končící ve městě Přední Výtoň. Asi v půli cesty si všimneme v jezeře sochy, znázorňuje Lipenskou vílu, novou patronku Lipenského jezera.

Projedete přes obec Vřesná, Milná a kolem vrcholů Liščí vrch a Kozlík. Kolem Plánčského rybníku, přes obec Muckov až do Hořic na Šumavě. Tam si můžete prohlédnout Zbytky kostela Panny Marie Bolestné. Jednalo se o jednolodní obdélnou stavbu s elipticky ukončeným presbytářem, k jehož jižní stěně přiléhala malá sakristie. A Muzeum pašijových her a Muzeum radiových přijímačů.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 28 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!