Cyklotrasa Lipno - Hořice na Šumavě

Cyklostezka z Lipna nad Vltavou do Frymburka podél severního břehu Lipna je díky rovinatému profilu vhodná pro rodiny s dětmi. Přesto především bruslaři a malí cyklisti se musí občas připravit na krátké strmé sjezdy nebo výjezdy. Na některých prudších místech je k zachycení umístěno zábradlí.

Vyrazíte od přehrady Lipno, po chvíli jízdy dojedete do Lipna nad Vltavou. Projedete kolem pláží, akvaparku s dětskou hernou nazvanou Hopsárium, dětského hřiště ve tvaru lodi a přístaviště. Míříme k Frymburku, kde na protějším břehu se nalézá též cyklostezka končící ve městě Přední Výtoň. Asi v půli cesty si všimneme v jezeře sochy, znázorňuje Lipenskou vílu, novou patronku Lipenského jezera.

Projedete přes obec Vřesná, Milná a kolem vrcholů Liščí vrch a Kozlík. Kolem Plánčského rybníku, přes obec Muckov až do Hořic na Šumavě. Tam si můžete prohlédnout Zbytky kostela Panny Marie Bolestné. Jednalo se o jednolodní obdélnou stavbu s elipticky ukončeným presbytářem, k jehož jižní stěně přiléhala malá sakristie. A Muzeum pašijových her a Muzeum radiových přijímačů.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 28 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.