5 / 5

Litice - Orlické Záhoří

Tato trasa, která prochází převážně podhůřím Orlických hor, je vhodná pro zdatnější cyklisty. Povrch cesty vede po asfal...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 40 km

Popis cyklotrasy

Tato trasa, která prochází převážně podhůřím Orlických hor, je vhodná pro zdatnější cyklisty. Povrch cesty vede po asfaltových silnicích i polních cestách a úsek Pekelec – Peklo je sjízdný pouze pro horská kola. Vyjíždíte z Litic a zamíříte přes vesnici Bohousová, kudy prochází železniční trať. Na západní straně se tyčí známý kopec Chlum. Odtud pokračujte do Rybné nad Zdobnicí, která je známá svou obrazárnou.

Cesta z Rybné nad Zdobnicí míří do osady Pekelec a obce Peklo. Další místo, táhlá obec Slatina nad Zdobnicí, se svým okrajem dotýká přírodní rezervace. Ze Slatiny pokračujte na Pěčín, odkud budete mít vyhlídku na mírně zvlněný hřbet pohraničních hor. Cesta vás vede přes Říčky v Orlických horách, kde můžete obdivovat roubené horské chalupy, na rozcestí Mezivrší, které se nachází mezi Komářím vrchem a horou Mezivrší. Poslední úsek cesty směřuje do Orlického Záhoří, kde u místního kostela je cíl naší cesty.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí