5 / 4

Litoměřice - hora Říp

Tuto cyklotrasu řadíme do těch náročnějších kvůli kopcovitému terénu. Můžete navštívit vodní svět Úštěk, který se postup...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 55 km

Popis cyklotrasy

Tuto cyklotrasu řadíme do těch náročnějších kvůli kopcovitému terénu. Můžete navštívit vodní svět Úštěk, který se postupně změnil suterén místního kulturního domu. Nachází se zde expozice českých sladkovodních ryb ve velkých akváriích, která bude propojena s vodníky a vodnickým světem. Ryby byly dovezeny z Třeboňska, dokonce i písek a kameny pochází z této oblasti.

V obci Hoštka uvidíte z vyhlídky z Labské terasy meandry řeky Labe nebo okolní obce Brzánky, Račice, Předonín, Kozlovice nebo jez ve Štětí. Při příznivém počasí můžeme vidět také komíny elektrárny v Horních Počaplech u Mělníka nebo horu Říp.

Říp je bájnou horou, kdy sem podle pověsti přišel praotec Čech, rozhlédl se do krajiny a rozhodl se zde usadit. Zdaleka viditelná hora je sopečného původu. Dnes je Říp značeně snížen zvětráváním. 

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí