5 / 3,5

Oparno - Velké Žernoseky

Cyklovýlet s návštěvou míst Ústeckého kraje. Po této kratší, ale klidné, cestě je k vidění několik památek. Hned při sta...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 38 km

Popis cyklotrasy

Cyklovýlet s návštěvou míst Ústeckého kraje. Po této kratší, ale klidné, cestě je k vidění několik památek. Hned při startu narazíte na zbytky hradu Oparno, jež byl ukázkou hradu s plášťovou zdí, která se dochovala i s pozůstatky původního ochozu. V jejím okolí jsou k vidění pozůstatky pravěkých lomů. Naleznete i zachované části hradního paláce. Po tom, co se pokocháte výhledem na okolí, pokračujte dál po cyklotrase k přívozu. Odtud se dáte proti proudu Labe k zámku Lovosice. V obci Lukavec dvakrát přejedete přes železniční trať. V Mlékojedech přejedete přes most Labe do Litoměřic.

V poslední části cyklotrasy uvidíte po levé straně Žernosecké jezero. Trasa vás povede do Velkých Žernosek, odkud si můžete udělat ještě okruh přes zříceninu Kamýk. Spatříte část pětiboké věžovité budovy na vrcholku skály, stopy po obvodové hradbě a jižní stěnu se třemi okny. Vystoupáte na vrchol, kde užasnete nad romantickou krásou místa a výhledem na České středohoří. Pokračovat můžete až do Libochovan a podél Labe se vrátit zpět do Velkých Žernosek.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí