5 / 5

Litovel - Olomouc

Již od náměstí v Litovli je značena CT 51, jež vás nasměruje k lužním lesům podél Moravy. Její značení společně s červen...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 23 km

Popis cyklotrasy

Již od náměstí v Litovli je značena CT 51, jež vás nasměruje k lužním lesům podél Moravy. Její značení společně s červenou TZ vás povede až do Horky nad Moravou. Zatím otevřenou krajinou pojedete až k samotě Karlov, kde se cesta stočí vlevo již k lesu. Jím také dojedete k rozcestí Most přes Bahenku, i za ním se ale budete držet téhož znaření a pokračovat doprava ke Lhotě nad Moravou. Na rozcestí se budete držet značek, pojedete tedy doleva. Okrajem lesa, podél Mlýnského potoka, pokračujete na Hynkov, přes něj stále podle značení a pak i dále, opět přes les. Rozcestí U Tří mostů projedete podle značení rovně, ještě půldruhý kilometr stále rovně, pak vás značení CT 51 navede odbočením doleva. CT 51 vás dovede do Horky, ke konci vsi se stáčí doprava a v tomto bodě ji i opustíte a neznačenou ulicí pojedete zatáčkou naopak vlevo na Chomoutov. Po půl kilometru se přidá i značení TZ 6027, neznačený úsek je tedy velmi krátký. Podle značení budete pokračovat na jih k Poděbradskému jezeru, na parkovišti za ním pojedete doleva a CT tak opustíte, vodítkem vám nyní bude NS Kol kolem Olomouce. Ta vás vede k severnímu okraji Olomouce. K ústředně položenému Hornímu náměstí nebo k nádraží trefíte podle ukazatelů.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí